A Napi Gazdaság cikke szerint Ferenczi István, a galéria szakmai irányítója új színt akart vinni a bútor- és dizájnkereskedelembe, ezért több társtulajdonossal is próbálkozott. A ház rendre a magyar és a közép-európai bútorművesség kiválóságainak nyolcvan-száz éves alkotásait, illetve a közelmúlt retró darabjait vitte kalapács alá, de nem találta meg közönségét. A galériában főleg külföldiek vásároltak, akik jó szemmel meglátták a többnyire eredeti állapotukban kínált bútorokban is az értéket, s örömmel konstatálták, hogy itt a nyugati áraknál jóval olcsóbban szerezhetik meg azokat.
Magyarországon még nem divat XX. századi bútort gyűjteni, a század eleji, art deco, Bauhaus vagy 60-as, 70-es évekbeli bútorokat felújítani, azokkal berendezkedni - mondta a Napinak Ferenczi. A galériás nem titkolta elkeseredettségét, hogy vállalkozásával nem sikerült erre itthon igényt teremteni. - Nyomát sem látom annak a fogékonyságnak, nyitottságnak, amit Amerikában, Nyugat-Európában tapasztaltam - magyarázta a szakember -, pedig tíz éve próbálkozom Magyarországon. Ráadásul most a gazdasági helyzet sem kedvez a bútorkereskedelemnek. Ezért kénytelen vagyok váltani: Bécsben nyitok galériát, a Falk Miksa utcai üzlettől megválok, de itthoni háttérnek egyelőre megmarad a Balassi Bálint utcai raktárgaléria - számolt be terveiről Ferenczi István.
A Ferenczi és Tsai ház tematikájának átvételét, arculata megújítását ígérte az új nevén tavaly decemberben színre lépő Ferenczi és Szénássy Aukciósház, amelybe nemcsak a marketingszakmából érkező Szénássy Alex szállt be üzlettársként, hanem szakmai közreműködőként a Körmendi Galériát is megnyerték. Ezen a néven a ház egyetlen aukciót tartott, december 9-10-én: a bútorok és iparművészeti tárgyak 157 tételéből 35 kelt el, jellemzően az olcsóbb darabok. A 90 kortárs műalkotásból 16 talált gazdára, ezek milliós, licitálás után kialakult leütési árakat is elértek.