3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csalás gyanúja miatt indított eljárást a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) ismeretlen tettes ellen; a gyanú szerint a Ferihegyen korábban taxiszolgáltatást végző gazdasági társaság valótlan forgalmi adatok alapján fizetett díjat a repülőtéri üzemeltetőnek - közölte a rendőrség kedden a honlapján.

Az RRI által ismeretlen tettes ellen folytatott nyomozás során gyanú vetődött fel arra vonatkozóan, hogy egy - a Ferihegyi repülőtér üzemeltetőjével szerződéses kapcsolatban álló - taxiszolgáltatást végző gazdasági társaság 2006 és 2010 között valótlan forgalmi adatok alapján fizetett fuvaronkénti díjat a Budapest Airport Zrt.-nek, és ezzel megkárosította a céget.

Az RRI munkatársai házkutatást tartottak az érintett, budapesti székhelyű gazdasági társaság telephelyein, a tulajdonos és a tisztségviselők lakásán, ahol a nyomozók különböző dokumentumokat és informatikai eszközökön tárolt adatokat foglaltak le.

Több honlap is beszámolt arról, hogy Veres István vállalkozónál, a Zóna Taxi vezérigazgatójánál tartottak házkutatást. A rendőrök olyan iratokat kerestek, amelyek alapján kiderülhet, hogy okozott-e kárt a Zóna Taxi a Ferihegyi repteret üzemeltető Budapest Airportnak, a reptéri taxiszolgáltatásra kötött szerződéssel.

Veres István az MTI-nek elmondta, hogy valóban volt nála házkutatás, de szó nem volt semmilyen csalási ügyről. A házkutatási határozat szerint az Sz. György és társai ellen vesztegetés miatt folyó nyomozás ügyében jártak nála, illetve cége irodájában a rendőrök.

"Csalásról sem szóban, sem írásban nem volt szó" - tette hozzá. Azt is megjegyezte, hogy 2008 óta nem fuvaronként, hanem havi fix összeget fizetett a Zóna Taxi a repülőtérnek. A rendőrök egyébként a lakásán a gyerekeinek a laptopját foglalták le, míg az irodájából könyvelési iratokat vittek el - mondta Veres István. Az MTI úgy tudja, Sz. Györgyöt - azaz Sziebert Györgyöt, BKV-s jogi igazgatót - kötelességszegéssel, bűnszövetségben elkövetett vesztegetés bűntettével és más bűncselekményekkel gyanúsítják.

A vesztegetési ügy 2009. december 4-én pattant ki, amikor a rendőrség házkutatást tartott a BKV Akácfa utcai székházában. A székházat megszálló rendőrök először egy informatikai szerződést kerestek. A feltételezés szerint a 28 millió forintos szerződésből osztottak volna vissza több millió forintot, ezt vehette át a szintén december 4-én, egy óbudai mélygarázsban vesztegetés közben tetten ért BKV-s jogi igazgató, Sziebert György.

Az üggyel összefüggésben Rényi-Vámos Krisztinát, a Budapest Airport Zrt. jogi vezetőjét és Sziebert Györgyöt letartóztatták. Mindkettőjüket bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel, csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsítják. Sziebert jelenleg házi őrizetben van, Rényi-Vámossal szemben lakhelyelhagyási tilalom van érvényben.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!