Diamond ezzel Nagy-Britannia legjobban fizetett vezetőjévé lép majd elő. A férfinak már most tulajdonában van 49 millió font értékű Barclays banki részvény, s így - ha minden jól megy -, sokkal jobban kereshet, mint főnökei a nevezett banknál.
Az eset azután tudódott ki, hogy Diamond csatlakozott a bank igazgató tanácsához, és így a törvények szerint kötelezővé vált javadalmazási csomagjának nyilvánosságra hozása.
[ajanlo=184][igazitas=left/]A menedzser alapfizetése ugyanakkor mindössze negyed millió font, azaz "csupán" 92 és fél millió forint. A munkateljesítményéhez kötött kiegészítő résszel és egyéb ösztönzőkkel, amelyek alapján további készpénzt és részvényeket kaphat, javadalmazása 15,2 millió fontig emelkedhet, akár már a 2005-ös évben. Ezzel pedig jócskán megelőzi az eddig legjobban fizetett britet, Tony Ballt, akinek tavaly - a BSkyB vezetőjeként - összesen 11,4 millió fontot folyósítottak.
A Mercier tanácsadó cég aktuális tanulmánya szerint Európában a svájci vezetők keresnek a legjobban, írta korábban az mfor.hu a Világgazdaság nyomán. A 2004 év végi adatok alapján készült felmérése szerint az alpesi országban egy vezető évente 133 ezer eurónyi bruttó fizetésre számíthat. Ez több mint 25 ezerrel magasabb, mint a sorban második németeké.
Az Európai Unióban az egyik legalacsonyabb fizetésben a magyar felső vezetők részesülnek: évente átlagosan 44 ezer eurós bruttó illetményüknél csak észt és lett társaik keresnek kevesebbet.
MTI/Menedzsment Fórum
Fizetésben verheti főnökeit egy brit bank menedzsere
Az amerikai származású 53 éves Bob Diamond, a brit Barclays Bank befektetési részlegének vezetője saját bevallása szerint akár évi 15 millió fontot is kereshet új szerződésével. Ezt az összeget még egy közel hasonló nagyságú részvények formájában fizetett prémium egészítheti ki 2008-ra.