Rossz véleménnyel van munkaadójáról, mert áldozatul esett a legutóbbi leépítésnek? A távozó dolgozók mindössze 4 százaléka viseltet ellenérzéssel volt főnöke iránt, amennyiben a cég segít a traumák kiheverésében, derül ki a legnagyobb karrier tanácsadó, a RightCoutts felméréséből.
[ajanlo=128][igazitas=left/]
A gondoskodó leépítés (outplacement) az Egyesült Államokban a második világháború után alakult ki és nyújtott segítséget a frontról visszatért és leszerelt katonák integrálására. A módszer annyira bevált, hogy azóta is sikerrel használják. Létjogosultságát mi sem bizonyítja jobban, minthogy a brit válaszadók kétharmada a későbbiekben is találkozott volt munkatársaival, amennyiben cége megfelelő stratégiát alkalmazott leépítéskor. A gondoskodásnak álláskereséskor is döntő szerepe van, a megkérdezett britek 60 százaléka ez alapján választ új munkahelyet.
Ha a feleslegessé váló embereknek a nehéz időszak átvészelésében támogatást nyújt volt vállalatuk, a munkaadót nagyobb megbecsülés övezi, nagyobb az esély a pozitív érzések későbbi kommunikálására, fogalmazott a RightCoutts vezetője.
Az egyszer már feleslegessé vált dolgozók közül az Egyesült Államokban a legnagyobb azok aránya (78 százalék), akik olyan vállalatnál kívánnak elhelyezkedni, mely megfelelő programmal szolgál egy leépítés esetére. Őket az öreg kontinens válaszadói követik 68 százalékkal, míg a britek között ezt mindössze 61 százalék tartja fontosnak. Ugyancsak az USA-ban a legmagasabb azoknak az aránya (53 százalék), akik nem ajánlják volt vállalatukat barátaiknak, amennyiben kipenderítették őket. Az európaiak jóval toleránsabbak, 62 százalékuk javasolná ismerősének volt munkahelyét.
Menedzsment Fórum
Gondoskodás nélkül elvész a vállalati hírnév
Kedveltebbek az álláskeresők között azok a munkaadók, akik távozó dolgozóiknak segítséget nyújtanak a váltáshoz. A gondoskodó leépítés (outplacement) jó hatással van a közhangulatra és biztosíték a vállalati hírnév megőrzéséhez.