Nem a tapasztalat és nem is a végzettség dönti el, hogy kiből válik tehetséges munkaerő. Minden dolgozót a képességének, fejlődési tempójának megfelelő munkakörbe kell tenni - összegezte háromszáz dolgozó és HR-szakember bevonásával készített felmérését a Michigan State University.
[ajanlo=213][igazitas=left/]Ha a vállalatok nem ügyelnek a munkaerő-kiválasztásnál és -megtartásnál a megfelelő embert, a megfelelő helyre elv betartására, a hatást a rossz termelékenységben, az elégedetlen ügyfelekben és az alkalmazottak állandó túlterheltségében mérheti majd.
A felmérés szerint a jelenleg használatos tipikus interjúztatási folyamatok maximum 14 százalékban képesek előre jelezni egy-egy új munkatárs beválását. A maradék 86 százalék miatt a cégek állandóan az önéletrajzok, a jelentkezési lapok, az interjúk, a felvételek és elbocsátások feldolgozásával kell foglalkozzanak.
A kutatók állítják, a szakmai téren kiválónak és tehetségesnek ítélt kollégák vezetői készségeit is fejleszteni kell. Sok munkahelyi csapat kínja ugyanis, hogy bár szakmai tudásuk kitűnő, a rossz munkaszervezés vagy a hiányos kommunikáció miatt romlik a hatékonyságuk, olvasható a Világgazdaságban.
Gondozni kell a munkahelyi tehetségeket
Nemcsak az új munkatársak toborzásánál, hanem már a vállalatnál dolgozók körében is azonosítani kell a tehetségeket. A szakmai és vezetői utánpótlásra alkalmas kiválóságok készségeit több területen is fejleszteni kell, hívja fel a figyelmet a Világgazdaság cikke.