[ajanlo=277][igazitas=left/]A humánerőforrás fejlesztési operatív program keretében kiírt két pályázat most jelent meg a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium internetes oldalán. Az egyik kiírás szerint pályázónként 12-36 hátrányos helyzetű személyt kell bevonni a felkészítésbe, elhelyezésbe. Az elnyerhető támogatás a bevontak száma szerint 38,4-115,2 millió forint. Az egy-egy személyre számítható támogatás 3,2 millió forint. A tervek szerint körülbelül 480 hátrányos helyzetű személy vonható be 20 programba.
A pályázó feladata, hogy először is felkutassa, kiválassza, motiválja a programba bevontakat. Ezt követheti az alapismeretek pótlása, a felzárkóztatás, a kulcsképességek fejlesztése, a számítógépes, az idegen nyelvi képzés, a foglalkoztatással kapcsolt képzés, a munkahelyi beilleszkedés elősegítése. A bevontak legalább 60 százalékának legalább négy hónapos folyamatos foglalkoztatását kell vállalni.
A másik kiírás hasonlóan a hátrányos helyzetűek munkaerőpiaci felzárkóztatását tűzi ki célul. Itt a tervek szerint 30 programot támogatnak majd. A pályázók köre hasonló az első kiíráshoz. Egy-egy pályázónak az előzőnél nagyobb létszámot, 45-430 személyt kell bevonni a képzésbe, munkaerőpiaci felkészítésbe. Az elnyerhető támogatás ezek szerint 20-64,5 millió forint. A két kiírásra együttesen áll rendelkezésre a mintegy 3,4 milliárd forint, amelynek 75 százaléka az európai uniós forrás, 25 százaléka a magyar hozzájárulás.
A második kiírás alapján pályázóknak is a bevontak felkeresése, motiválása az első feladat. Ezt követően el kell érniük, hogy regisztráltassák magukat a munkaügyi kirendeltségen. Feladat az egyéni állapot, képesség és szükséglet felmérése. Ennek alapján készülhet el az egyéni fejlesztési terv. A személyiségfejlesztéshez, a képzettség eléréséhez pszichoszociális támogatást is kapnak a programokba bevontak. Az elhelyezkedést pályaorientációval segítik a pályázók.
A pályamunkákat október közepéig várják egyesületektől, szakszervezetektől, köztestületektől, egyházaktól, alapítványoktól, közhasznú társaságoktól, egyéb non profit szervezetektől.
(MTI)
Hátrányos helyzetűeket támogat a két új hefop-kiírás
Két éves időszakban mintegy 3,4 milliárd forint támogatást nyerhetnek el azok a pályázók akik vállalják a hátrányos helyzetű személyek felkutatását, képzését, foglalkoztatásuk elősegítését.