[ajanlo=73][igazitas=left/]Abbas szerint már 47 millió dolláros veszteségnél tartott a Merrill Lynch európai divíziója, mikor kivették Villalba kezéből az irányítást. Emiatt azonban senki nem tett a vezetőnőnek szemrehányást, mivel a piaci helyzet igen kedvezőtlen volt. Az igazgatóhelyettesi posztra lecsúszva észrevehetően romlott Villalba idegállapota: Abbas szerint például megesett, hogy telefonbeszélgetés közben elsírta magát, és sokszor panaszkodott, hogy senki nem érti meg a problémáit. A vezetőség - korábbi főnöke elmondása szerint - kiszámíthatatlan viselkedése és nyilvánvaló pszichés problémái miatt szabadult meg a menedzsernőtől. Villalba szerint azonban több esetben inkorrekten viselkedtek főnökei, emellett ok nélkül meghurcolták kirúgása előtt.
A Merrill a kilencvenes évek végén már áldozatul esett egy nemi diszkriminációs persorozatnak, akkor több mint százmillió dollárt fizetett ki volt alkalmazottainak. A befektetési bank nem éppen az egyenjogúság élharcosa: egy 1999-es vizsgálat kimutatta, tizenötezer munkatársuk közül csak egy részlegvezető, tizenegy aligazgató és öt sales menedzser volt nő, minden más kiemelt pozícióban férfiak ültek.
Hazugság lehet a szexuális diszkriminációs vád
A Merrill Lynch egykori munkatársnője, Stephanie Villalba vádjai nem igazak, állítja korábbi főnöke, derül ki a The Guardian cikkéből.