"A végső eredmények teljes körű értékelése még nem zárult le.... Ez egy nem konvencionális kutatási program, ami lefordítva azt jelenti, hogy az eddigi gyakorlatunktól eltérő szakmai és technológiai megoldásokat kíván. A gáz ott van, ezt tudjuk harminc éve. A probléma az, hogy nem tudjuk, hogyan hozzuk fel, s hogy megéri-e. Ha a döntés mégis az, hogy egyelőre nem hozzuk fel, az nem azt jelenti, hogy soha nem hozzuk fel, hanem azt, hogy a mostani technikai tudásunk szerint, a mostani piaci környezetben még nem szabad. Makón ott a földgáz, és előbb vagy utóbb fel fogjuk hozni" - mondta a Mol első számú vezetője a HVG újságírójának.
Hernádi Zsolt az interjúban hangsúlyozta, hogy a Mol nem adja el a horvátországi érdekeltségét, az INA-t a Mol-részvényekért cserébe az orosz Szurgetnyeftegaznak. Az orosz olajcéget a Mol továbbra is pénzügyi befektetőnek tekinti.
Az INA miatt a Mol-t ért horvát sajtótámadásokra reagálva az elnök-vezérigazgató emlékeztet arra, hogy a magyar olajcég nyilvános vételi ajánlatban növelte részesedését az INA-ban, és ennek megfelelően alakult az irányítás is. Mint Hernádi Zsolt hozzáfűzte, "... a horvát gázpiac nagyon erőteljes szubvencióval működik, amit nem bír el az INA, és közben be kell fejezni a futó fejlesztéseket. ... azt hogy lehet-e egy (Szurguttal történő) cseréről beszélni...nyilvánvaló, hogy nem, mert mi is tudjuk, és a horvát partnereink is tudják, hogy ez az integráció teszi majd erőssé az INA-t, saját és közép-európai piacán egyaránt".
Politikai-morális kérdéseket érintve Hernádi Zsolt szerint "alapvetően az a probléma, hogy elhitettük az emberekkel, hogy valaki majd helyettük megoldja a problémáikat. Elvettük az emberektől a legnagyobb erőt: az öngondoskodást. Azt, hogy felelősek a családjukért, a cégükét, a közösségért, önmagukért." "Meg kellene szabni, hogy mit lehet elvárni az államtól, s a többit vissza kell adni az embereknek, hogy oldják meg a kisebb vagy nagyobb közösségben."
MTI