Úgy vélekedett, az egyiptomi és tunéziai forrongás nem okoz jelentős törést a világgazdaság fejlődésében, és csak ideiglenes hatást gyakorol a piacokra. A tiltakozó mozgalmak azonban rávilágítanak arra, hogy a kormányoknak nem csupán a makrogazdasági adatokra kell koncentrálniuk, hanem a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentésére is - mondta az IMF vezetője Szingapúrban egy sajtótájékoztatón, kérdésre válaszolva.
Strauss-Kahn szerint a munkahelyteremtést kell megtenni fő prioritásnak a fejlett országokban és a fejlődő államokban is, különben teljes nemzedékek vesznek el. A fiatal emberek tömegéből elveszett generációk lehetnek, amelyek sorsa az egész életen át tartó nélkülözés - figyelmeztetett Dominque Strauss-Kahn.
Az egyiptomi gazdaság a tavalyi utolsó negyedévben 6-6,2 százalék körüli mértékben növekedhetett a szakértői előrejelzések szerint, a lendületes bővülés azonban nem csökkentette az egyenlőtlenségeket; a 80 milliós lakosság 18 százaléka a szegénységi küszöb alatt él, a hivatalos munkanélküliségi ráta pedig 10 százalék fölött van.
MTI