3p

Az Ipartestületek Országos Szövetsége fontosnak tartja, hogy az Európai Unióból érkező források a családi- és mikrovállalkozásokhoz eljussanak, ezért a Visegrádi Négyek társszövetségeivel a pályázatok egyszerűsítéséért lépnek fel. Kóka János az IPOSZ közgyűlésén elmondta: a kormány kiemelt kérdésként kezeli a mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztését.

A szektor fejlődését segíti majd az európai források felhasználása, illetve a működési feltételeken javító "Üzletre hangolva" program - közölte a gazdasági és közlekedési miniszter az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) programalkotó és tisztújító közgyűlésén.

Kóka János a közgyűlésen felhívta a figyelmet arra, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) Gazdaságfejlesztési Operatív Programjában (GOP) újabb pályázati kör indul júliusban az induló vállalkozások támogatására, a regionális szolgáltató központok fejlesztésére, a vállalati folyamatmenedzsment rendszerek segítésére, a minőség- és környezetirányítási rendszer, illetve az e-kereskedelem, e-szolgáltatás támogatására. Az újabb öt pályázat esetében egyenként egy-négymilliárd forint között lesz a pályázati keret.

A közgyűlésen Kóka János hangsúlyozta, hogy a politikának érdeke a mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása, hiszen ez a szektor adja a nemzeti össztermék felét, a foglalkoztatottság kétharmadát, a magyar export egyharmadát, illetve olyan ügyféligényt elégít ki, amelyet a nagyvállalatok nem.

IPOSZ: jusson el az eu-s forrás a családi- és mikrovállalkozásokhoz!

Szűcs György, az IPOSZ elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a konvergenciaprogram a kisvállalkozásokat jelentősen sújtja. Mint mondta, segítséget várnak a lánctartozások megszüntetéséhez, jelenleg ugyanis tagsági körükben 260 milliárdot tesz ki körbetartozásból adódó kintlévőség.

A közgyűlés 2002-2006. évi beszámolóban szerepel: az elmúlt négy évben évről-évre számos kísérletet tett az IPOSZ arra, hogy a jogszabályalkotókkal egyeztetéseket folytasson a mikro- és kisvállalkozások gazdasági helyzetének javításáért. A beszámoló szerint a kezdeményezés korlátozottan tükröződik vissza a jogalkotásban. Az eredmények között szerepel az átalányadózás szélesebb körben történő kiterjesztése, az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) értékhatárának felemelése. Ugyanakkor eredménytelen kezdeményezés volt, hogy az egyéni vállalkozókat megillető minimálbér, illetve annak megfelelő jövedelem - az alkalmazotti körrel azonos megítélés alapján - ne viseljen adóterhet.

Az IPOSZ 2007-2011. évi programjában fő stratégiai irányként szerepel a szakképzés és a felnőttképzés javítása, az érdekegyeztetésben a szövetség tevékenységének erősítése. A program fontosnak tartja, hogy az Európai Unióból érkező források a családi- és mikrovállalkozásokhoz eljussanak, ezért a Visegrádi Négyek társszövetségeivel a pályázatok egyszerűsítéséért lépnek fel.

Az IPOSZ küldöttgyűlése a következő négy évre ismét Szűcs Györgyöt választotta meg elnöknek. A szervezet alelnökének újraválasztották Zilahi Sándort. Alelnök lett Géresi József és Károlyi Gyula. A felügyelő bizottság elnökének pedig újraválasztották Vonnák Sándort.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!