4p

A Smart Energy Management szolgáltatások területén vezető magyar vállalatcsoport, az ALTEO Group tovább erősödött 2016 első félévének mutatói alapján. A magyar energetikai vállalat eredményességéhez nagyban hozzájárult az elmúlt félév során a Sinergy sikeres akvizíciója és teljes körű integrálása. A vállalat 711,2 millió forintos nettó eredmény mellett árbevételét 68 százalékkal, EBITDA-ját pedig 201 százalékkal növelte az előző évi bázisidőszakhoz képest. Globálisan is egyre jobban teljesítenek az Alteóhoz hasonló vállalatok: a zöld kötvények piaca globális viszonylatban. elérte a 35,4 milliárd dollárt a CBI legfrissebb adatai szerint. A magyar vállalat már több sikeres kötvényprogramon van túl, az elmúlt félév során pedig az MNB jóváhagyta a vállalatcsoport anyavállalata, az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. nyilvános részvény-kibocsátási tájékoztatójának közzétételét, ezáltal megnyílt a lehetőség a vállalatcsoport esetleges őszi nyilvános részvénykibocsátása előtt – számol be róla a Smartinvest energetikai befektetési lehetőségeket bemutató hírportál.

A globális energiaipar átalakulása minden fejlődő országot érint, így hazánkat is elérte. A változásra a szakmailag felkészült vállalatok mind az ipari nagyhatalmak esetében, mind itthon a megújulóenergetika iparának fejlesztésével reagálnak. A 22 erőművi egységgel rendelkező ALTEO Group áramtermelő-egységeinek fele a megújuló energiaforrásokat kiaknázó létesítmény. A vállalat szeretné, ha a jövőben ez az arány a megújulóenergetikai egységek felé tolódna, azonban jelenleg a fosszilis energiatermelés is fontos részét képezi hazánk ellátásbiztonságának.

Az ALTEO Group sikeres féléves időszakon van túl. A vállalatcsoport eredményességéhez hozzájárult az elmúlt fél év során a Sinergy sikeres akvizíciója és teljes körű integrálása. A megújuló energiaforrásokat felhasználó erőművi egységek működését pedig az időjárási körülmények is pozitívan befolyásolták. A vállalatcsoport IFRS szerinti konszolidált beszámolójából kiderül, hogy a 711,2 millió forintos nettó eredmény mellett árbevételét 68 százalékkal, EBITDA-szintjét pedig 201 százalékkal növelte 2016 első féléve során. Ugyanebben az időszakban az árbevétel 20 százaléka származott a villamosenergia-kereskedelemből. A hőértékesítés 32 százalékát adta az árbevételnek.

Az energiatermelő-egységek hatékonysága is növekedést mutatott: a tavalyi év azonos időszakához képest 27 százalékról 31 százalékra nőtt a villamosenergia-termelés aránya, amelynek negyedét a megújulóenergetikai kapacitások biztosították.

A rendkívül sikeres félév után további izgalmas időszak lesz a vállalatcsoport életében az őszi nyilvános részvénykibocsátása. A Magyar Nemzeti Bank már jóváhagyta az ALTEO Group anyavállalata, az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. nyilvános részvény-kibocsátási tájékoztatójának közzétételét.

Rendkívül aktív a zöld kötvények piaca globális viszonylatban. A kibocsátások összértéke elérte a 35,4 milliárd dollárt a CBI legfrissebb adatai szerint. A kibocsátások megnövekedése az iparágban jól teljesítő országok és vállalatok tőkepiaci aktivitásának, valamint a fejlődő gazdaságok megújulóenergetikai törekvéseinek köszönhető. Az elemzések szerint az olyan energetikai vállalatok, amelyek korábban nem voltak aktívak a tőkepiacon, az elmúlt félév során mutatott aktivitásukkal a kibocsátások 54 százalékához járultak hozzá. Amennyiben az olyan vállalatok tevékenységét figyeljük (a kibocsátások 46%-a), amelyek korábban már bocsátottak ki zöld kötvényeket, azt látjuk, hogy tőkebevonás sikeres tevékenység a vállalatok életben, ezért a kibocsátók újabb kötvénycsomagok felvásárlására biztatják a befektetőket.

A megújuló energiaforrások felhasználására szakosodott vállalatok egyre sikeresebbek, a globális energiapolitika átalakulása miatt. Jó példa lehet a sikeres külföldi energetikai vállalatok működése a hazai energiaipar számára. A dán Dong Energy számos új, a megújuló energiaforrásokat kiaknázó erőművet épített az elmúlt időszakban. A vállalat a tengeri-szélerőművek létesítésére és üzemeltetésére specializálódott, jelenleg a globális tengeri-szélerőmű kapacitások egynegyedével rendelkezik. A dán vállalat 2016 első féléve során megduplázta nyereségét a tavaly ugyanekkor mért adatokhoz képest. A siker kulcsa, hogy a vállalat a bevételeit további létesítések kiépítésére használja fel, emellett a tőkepiacon is jelen van. Nyár elején induló részvényértékesítése olyannyira sikeresnek bizonyult, hogy 1,6 millió dolláros túljegyzés történt.

(X)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!