Önálló EBDL-képviselet jelenleg Németországban, Ausztriában, Svájcban és hazánkban van, írja a Népszabadság.
A képviseletek feladata a vizsgaközpontok akkreditációja, az oktatók, vizsgafelügyelők képzése és ellenőrzése, valamint a képzés népszerűsítése. Az EBDL vállalati kezdeményezésre jött létre Németországban, abból a célból, hogy a szakirányú végzettségű alkalmazottak mellett a többi munkatárs is tisztában legyen az alapvető üzleti-gazdasági ismeretekkel. A bizonyítvány lehetővé teszi az elhelyezkedést gazdasági végzettséget nem igénylő adminisztratív munkakörökben.
[ajanlo=47][igazitas=left/]A gyakorlatorientált képzés három, egymásra épülő modulból áll, egyelőre azonban még csak az A modult oktatják. A tervek szerint jövő őszre már elkészül a vezetői szintű ismereteket kínáló B modul is, amely magasabb szinten foglalkozik a marketing, az üzleti tervezés és a költségvetés-készítés témakörével. A harmadik modul speciális, és az egyes országok gyakorlatától függően némiképp változhat is a tananyag, mivel a controlling és a vállalati adózás rejtelmeibe avatja be a hallgatókat.
Magyarországon márciusban alakult meg a képviselet, ősszel pedig várhatóan befejeződik az állami akkreditációs folyamat, így a továbbiakban már nem kell áfát fizetni a tanfolyamok és a vizsgadíjak után. Tavasz óta huszonhét vizsgaközpont jött létre huszonöt városban, és nyolcvanan már meg is kapták a végzettségüket igazoló, nemzetközileg is elismert német nyelvű oklevelet.
A vizsgaközpontok maguk dönthetnek a tanfolyamok időtartamáról és áráról, a vizsgadíj azonban jelenleg mindenütt egyforma: 115 euró plusz áfa, írja a Népszabadság.
Itthon is megszerezhető az európai gazdasági oklevél
Tavasz óta hazánkban is megszerezhető az Egységes Európai Gazdasági Oklevél. Az EBDL mindössze másfél éves múltra tekinthet vissza.