1p

A próbamunka során a cégek arra keresik a választ, mennyire képes a jelölt emberileg beilleszkedni a munkaközösségbe, másrészt azt is kiderítik, szakmailag alkalmas-e az adott speciális feladat elvégzésére, derül ki a Világgazdaság elemzéséből.

Előnyei ellenére Magyarországon ma még csupán kis mértékben elterjedt a próbamunka intézménye. Ezt a módszert általában a kiválasztási folyamat későbbi szakaszában vetik be a cégek, és így bizonyosodnak meg arról, megvan-e a pályázónak a munkakör ellátásához szükséges speciális tudása, mondta el a Világgazdaságnak a Job Személyzeti Tanácsadó szakértői.



Másrészt a próbamunka során a személyiséget is megfigyelik. Különösen olyan cégek esetében igaz ez, ahol fontosnak tartják, milyen szocializáltságú kollégát nyernének jelölttel, illetve ahol lényeges kérdésként kezelik az együttműködésre való képességet. Ilyenkor például két feladat között időt szakítanak egy kávé melletti beszélgetésre is. Mindez a pályázónak is előnyös, hiszen ízelítőt kap a vállalati kultúrából.

A próbamunka, amely fél- vagy egy napig tart, általában a szellemi tevékenységet végzőknél jöhet szóba, fizetés nem jár érte, írja elemzésében a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!