Az uniós tagsággal összefüggésben 2005 végén megszűnik az off-shore-szabályozás. Az ilyen feltételekkel működő cégeknek dönteniük kell majd arról, 2006 januárjától itt folytatják-e tevékenységüket, és ha igen, milyen formában. A Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Társasága (NVMT) hivatalos véleménye szerint fontos lenne, hogy a kormányzati kommunikációban érzékeltessék, ha azonnal nem is, a későbbiekben készek kedvezően változtatni a szabályozáson.
A szakértő szerint nincs szükség gyökeres változtatásokra, három ponton mindenképpen módosítani kellene az adószabályokat. Ha nem hajtják végre a szükséges változtatásokat, az esetek többségében ezeknek a társaságoknak a tényleges adóterhelése két-két és félszeresére nőne.
A problémát az jelenti, hogy ezek a cégek tudnak találni a régióban is - például Lengyelországban - olyan jogi környezetet, amely a leendő magyarországinál kedvezőbb feltételeket kínál számukra a további működéshez. Kivonulásuk pedig érzékenyen érintené a központi költségvetést, hiszen évente átlagosan mintegy 20 milliárd forint adót fizetnek be az államkasszába, derül ki a Világgazdaság cikkéből.
Kedvezőbb szabályozásra várnak itthon az off-shore cégek
Kivonulhatnak Magyarországról az off-shore cégek, ha nem hajtanak végre olyan adótörvény-módosítást, amely továbbra is vonzóvá tenné számukra hazánkat, idézi a PricewaterhouseCoopers szakértőjét a Világgazdaság.