Egyre nő az érdeklődés a magyar szakemberek iránt külföldön, főleg az egészségügy terén. Az összes állást tekintve a legtöbb lehetőséget Nagy-Britannia kínálja. A munkavállalók is érdeklődnek: az utóbbi három hónapban több százan jelentkeztek uniós egészségügyi munkára, derül ki a Világgazdaság cikkéből.
A jelentkezők túlnyomó többsége Svédországban vagy az Egyesült Királyságban szeretne munkát vállalni. Az angolok is keresik hazánkból a szakembereket. Főként nővéreket, kardiológusokat, szövettanszakértőket, mikrobiológusokat, senior orvosokat és pszichiátereket toboroztatnak. Az orvosoknak pozíciótól függően évente 75–90 ezer fontot (24,773–31,854 millió forint) kínálnak odakint.
Az Egyesült Királyságban a stratégiaalkotásban jártas marketingszakembereket is keresnek, s éves szinten 16 ezer fontot (több mint 5,5 millió forint) kínálnak. Egy legalább kétéves vezetői tapasztalatú logisztikai vezető 25 ezer (közel kilencmillió forint), egy rendezvényszervező pedig 12–16 ezer fontot (4,2–5,6 millió forint) vihet haza évente.
Nem csak Nagy-Britannia, de több uniós állam is Magyarországról szeretné pótolni szakemberhiányát. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálaton keresztül leginkább nővéreket, házi betegápolókat keresnek. Az ÁFSZ adatai szerint őket Svájcban fizetik meg legjobban: forintban kalkulálva több mint bruttó 770 ezret kaphatnak havonta.
Az Eures portálra csak az elmúlt egy hétben több mint 1200 új ajánlat került fel. Svájcba főleg a vendéglátás és az egészségügy területéről várnának külföldi munkavállalókat, Németországba a lakatosok és elektrotechnikusok mellett autógépészeknek és mérnök-üzletkötőknek is munkát kínálnak. Ausztriában a vendéglátó-ipari szakemberek népszerűek, de az osztrák építőipar is várja a magyarokat, számol be a Világgazdaság.
Keresettek külföldön a magyar egészségügyi dolgozók
Egyre nő az érdeklődés a magyar szakemberek iránt külföldön, főleg az egészségügy terén. Emellett a munkavállalók is aktivizálódnak: az utóbbi három hónapban több százan jelentkeztek uniós egészségügyi munkára, számol be a Világgazdaság.