2p

Hazánkban alacsony azon felsővezetők száma, akik pozíciójuk betöltése közben is részt vesznek valamilyen iskolarendszerű képzésben. Szakértők szerint ennek hátterében nem csupán a tetetemes pénzköltség és az időhiány áll, derül ki a Napi Gazdaság elemzéséből.

Egy felső vezető munkaerőpiaci értékét a hard és a soft skillek határozzák meg. Előbbihez tartozik a tárgyi tudás, utóbbihoz a vezetői készségek. Előbbinél a személyes motiváltság, utóbbinál a tréningeken való részvétel és a személyes tanácsadás vezethet sikerre.

Magyarországon az iskolai kereteken belüli tanulás inkább a középvezetőkre jellemző, ők ugyanis ennek segítségével (is) szeretnének feljebb jutni a ranglétrán. A felső vezetőknek általában nincs idejük iskolába járni, és a magas költségek is elriasztják őket: egy MBA-képzés például 400-500 ezer forint is lehet egy félévre, írja a Napi Gazdaság.



Egyes szakértők szerint a relatív érdektelenség hátterében más áll: a magyar felső vezetők hozzáállása más, mint a nyugat-európaiaké. Hazánkban a vezetők általában biztosak az állásukban, és ezért nem eléggé motiváltak arra, hogy növeljék munkaerőpiaci értéküket. Angliában viszont a közép- és felsővezetők 75 százaléka vesz részt önmaga által finanszírozott oktatásban.

Tapasztalatok szerint egy 30 év alatti munkavállalónál a diploma milyensége, 30-40 év között a diploma és a nyelvtudás, 40 év felett pedig az előző munkahelyek a meghatározóak a karrierben. A felső vezető munkaerőpiaci értékét növelhetik a kommunikációs, személyiségfejlesztő tréningek, illetve a különböző típusú projektekben való részvétel, áll a Napi Gazdaság elemzésében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!