Kiss Gábor közlése szerint húsz tonna energianád fűtőértéke 12 tonna jó minőségű szénnel, nyolcezer liter olajjal, vagy 8,9 ezer köbméter földgázzal egyenértékű, így alkalmas lehet a jelenlegi fosszilis erenergiahordozók nagyüzemi méretekben történő kiváltására. Az ügyvezető igazgató úgy fogalmazott: ha a program sikeres lesz, Magyarország villamosenergia szükségletének 15-20 százalékát tudják előállítani 2020-ra".
A megfelelő mennyiségű nádpalánta előállításához a növényi szövettenyésztést, vagyis a mikroszaporítást alkalmazzák. Kiss Gábor elmondta:
a laboratórium által előállított termelési érték a tervek szerint meghaladja az évi 2,5 milliárd forintot. Az energianádat hazai és külföldi erőműveknek szeretnék értékesíteni, erről tárgyalásokat folytatnak és előszerződésekkel is rendelkeznek - tette hozzá. Példaként említette egy svájci erőmű ajánlatát, miszerint ha 2010-től öt évig tartani tudják az árat, előre kifizetik az öt éves összeget.
A Nád MPS-H Kft. vezetője közölte: két mikroszaporító üzem lesz az országban, a bátonyterenyei beruházás a rendszer első eleme, a másik helyszínt még keresik.