A gyógyszeres kezelés kevés a depresszióban szenvedő betegek gyógyítására, a jelenleginél bővebb pszichiátriai ellátórendszerre lenne szükség. A magyar pszichiáterek elvándorlásának legfőbb oka a krónikus túlterheltség. A nyugat-európai országokban a pszichiátereket jól képzett szakembergárda segíti, az orvosnak "csak" a betegség gyógyítására kell koncentrálni. Nálunk olyan feladatokat is ellátnak, melyeket nem orvos szakemberek is el tudnának végezni, így kevés idejük jut a betegre.
[ajanlo=143][igazitas=left/]Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint ma a depresszió a legtöbb kárt okozó betegség. Hazánkban a felnőtt lakosság több mint 15 százaléka legalább egyszer volt már depressziós, s az esetek többségében ez 6-8 hónapig tartott. A depresszió súlyos formája a magyar felnőttek 3 százalékát érinti.
A szakorvosok úgy látják, hogy ma már korszerű készítmények állnak rendelkezésre hazánkban is a depresszió kezelésére. Segítségükkel a betegek több mint fele már az elsőként választott gyógyszertől meggyógyul. Problémát jelent viszont, hogy jelenleg a depressziósok 30 százalékát kezelik csupán, a többiek kiesnek a szakhálózat látóköréből. Hazánkban 250 ezerre becsülik a kezeletlen depressziós betegek számát, olvasható a Népszabadságban.
Kevés a magyar pszichiáter
A népesség 15 százaléka depressziós, hazánkban 250 ezerre tehető a kezeletlen betegek száma, ám kevés a pszichiáter, szűk az ellátórendszer, amit a szakemberek elvándorlása is súlyosbít, írja a Népszabadság.