2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hosszú évek nyomozása után áprilisban kezdődik a Brau Union AG vezető tisztségviselőinek és családtagjaiknak a büntetőpere, akiket tiltott bennfentes kereskedelemmel vádolnak a Heineken-felvásárlás kapcsán – írja a Napi Gazdaság az Oberösterreichische Nachrichtenre hivatkozva.

A vádlottak az ügyészi vádirat alapján tiltott bennfentes kereskedéssel jutottak anyagi haszonhoz, abban az időszakban, amikor a Brau Union AG és a BBAG eladásáról szóló tárgyalások zajlottak a holland Heineken-csoporttal. Korabeli lapértesülések szerint 2005 nyarán a pénzügyi felügyelet (FMA) bejelentése alapján ügyészségi nyomozás indult bennfentes kereskedelem gyanújával a tranzakció kapcsán. A vád szerint az érintett személyek, a BBAG- és a Brau Union-csoport legnagyobb tulajdonosai már 2002-ben tisztában voltak azzal, hogy 2003 tavaszán értékesíteni fogják a söripari csoportot a Heineken részére.

Miközben a tárgyalások hírét ebben az időszakban folyamatosan tagadták a nyilvánosság előtt, a Brau Union- és a BBAG-részvényeket a GEBAG nevű cégbe csoportosították, illetve egyes vélemények szerint a gyanúsítottak között voltak olyanok, akik bennfentes információkat felhasználva spekuláltak is a felvásárlásra. Korábbi híradások szerint az egyik ügyvéd gyanúsított azzal védekezett, hogy a tulajdonos családok körében szokás volt az újszülötteknek részvényt vásárolni, így elképzelhető, hogy az adott időszakban történtek vásárlások.

A Brau leányvállalata, a magyar Brau Union Hungária Rt. részvényeit 2005 nyarán vezették ki a BÉT-ről, miután a kisebbségi részvényesek ellenállása miatt több mint másfél évig húzódott a Heineken ajánlattétele a magyar Brau-részvényekre. A magyar részvényesek fő kifogása a tranzakcióval kapcsolatban az volt, hogy a BBAG és a Heineken olyan megállapodásokat kötött egymással, amelyek nyomán az osztrák részvényeseknek fizetendő ár harmadát kellett csak fizetnie a holland sörcégnek a magyar részvényesek papírjaiért.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!