2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hosszú évek nyomozása után áprilisban kezdődik a Brau Union AG vezető tisztségviselőinek és családtagjaiknak a büntetőpere, akiket tiltott bennfentes kereskedelemmel vádolnak a Heineken-felvásárlás kapcsán – írja a Napi Gazdaság az Oberösterreichische Nachrichtenre hivatkozva.

A vádlottak az ügyészi vádirat alapján tiltott bennfentes kereskedéssel jutottak anyagi haszonhoz, abban az időszakban, amikor a Brau Union AG és a BBAG eladásáról szóló tárgyalások zajlottak a holland Heineken-csoporttal. Korabeli lapértesülések szerint 2005 nyarán a pénzügyi felügyelet (FMA) bejelentése alapján ügyészségi nyomozás indult bennfentes kereskedelem gyanújával a tranzakció kapcsán. A vád szerint az érintett személyek, a BBAG- és a Brau Union-csoport legnagyobb tulajdonosai már 2002-ben tisztában voltak azzal, hogy 2003 tavaszán értékesíteni fogják a söripari csoportot a Heineken részére.

Miközben a tárgyalások hírét ebben az időszakban folyamatosan tagadták a nyilvánosság előtt, a Brau Union- és a BBAG-részvényeket a GEBAG nevű cégbe csoportosították, illetve egyes vélemények szerint a gyanúsítottak között voltak olyanok, akik bennfentes információkat felhasználva spekuláltak is a felvásárlásra. Korábbi híradások szerint az egyik ügyvéd gyanúsított azzal védekezett, hogy a tulajdonos családok körében szokás volt az újszülötteknek részvényt vásárolni, így elképzelhető, hogy az adott időszakban történtek vásárlások.

A Brau leányvállalata, a magyar Brau Union Hungária Rt. részvényeit 2005 nyarán vezették ki a BÉT-ről, miután a kisebbségi részvényesek ellenállása miatt több mint másfél évig húzódott a Heineken ajánlattétele a magyar Brau-részvényekre. A magyar részvényesek fő kifogása a tranzakcióval kapcsolatban az volt, hogy a BBAG és a Heineken olyan megállapodásokat kötött egymással, amelyek nyomán az osztrák részvényeseknek fizetendő ár harmadát kellett csak fizetnie a holland sörcégnek a magyar részvényesek papírjaiért.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!