[ajanlo=203][igazitas=left/]Peking már korábban is szabályozás alatt tartott weblapokat, hogy ne tegyenek közzé "érzékeny" híreket, és kiemelt figyelemmel kísérték azokat, amelyek "politikailag inkorrekt" közleményeket publikáltak oldalaikon. A regisztrálási határidő június 30-a, az oldalak működtetőiről teljes körű információval kell szolgálni, különben törvénytelennek minősülnek. Az RSF szerint a kínai kormány elismerte, hogy rendelkezik olyan megfigyelőrendszerrel, amely megtalálja azokat, akik nem tesznek eleget a rendeletnek. a Kínában működő honlapok mintegy háromnegyede vetette eddig nyilvántartásba magát.
Kína ezzel hivatalosan is az Internet első számú cenzorává avanzsált, ugyanakkor itt börtönözték be a legtöbb "cyber-ellenzékit". A Riporterek Határok Nélkül tavaly júniusi jelentése több mint hatvan olyan személyről tud, akiket a világhálón közzétett nézeteik miatt tartóztattak le.
MTI
Kína még keményebb netes szigort vezet be
Kína vezetése bejelentette, hogy bezárják azokat a honlapokat és blogokat, melyeket nem regisztráltattak a hatóságokkal - értesült az MTI a párizsi székhelyű Riporterek Határok Nélkül (RSF) nemzetközi médiajogi szervezettől.