3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A TPV Technology Ltd. 350 millió dollárért megvásárolja a holland Philips számítógépképernyő-gyártó részlegét. A cég székesfehérvári üzemében a televíziógyártás továbbra is folytatódik.

A kínai TPV Technology Ltd. 350 millió dollárért megvásárolja a holland Philips számítógépképernyő-gyártó részlegét és az Európán kívüli tévégyártó tevékenységét, kivéve a nagy képernyők amerikai gyártását, közölték a cégek Hongkongban csütörtökön.

A Philips és a TPV szándéknyilatkozatot írt alá, mely szerint a TPV átveszi az eddig a Philipshez tartozó, számítógépes képernyőket gyártó vállalkozás irányítását, a Philips pedig saját márkajelzésével ellátott monitorainak és síkképernyős televíziókészülékeinek marketingjére és értékesítésére fog összpontosítani.

[ajanlo=87][igazitas=left/]Az átvett Philips-tevékenység évi forgalma körülbelül 1,5 milliárd euró. A szakterületen a TVP világpiaci részaránya eddig 18,8 százalékos volt, a Philipsé 7,7 százalékos. A tranzakció lebonyolításával a TPV a világ legnagyobb PC monitorgyártójává válik, 35 millió darabot meghaladó éves termeléssel.

A javasolt megállapodás értelmében a Philips két kínai, valamint a magyarországi és a brazíliai létesítményeit kívánja apportként bevinni a TPV-vel létrehozandó társulásba, a televíziógyártás azonban többek között a székesfehérvári üzemben is tovább folytatódik. Az ügylet egyelőre jóváhagyó egyeztetés tárgyát képezi, a pontos feltételeket pedig a konkrét szerződések aláírását követően hozzák nyilvánosságra, várhatóan 2005 közepén.

A TPV forgalma az első kilenc hónapban 2,65 milliárd dollár volt, 96,1 százalékkal több a tavalyi első kilenchavinál. A vállalat székhelye Tajvanon van, de a fő tevékenységeit Kínában folytatja, és 25 százaléka a pekingi BOE Technology Group Co. Ltd. tulajdonában van.

Rövid időn belül ez a második eset, hogy nagy nemzetközi gyártó kínai cégnek ad el viszonylag csekélyebb hozzáadott értéket termelő tevékenységet. Nemrég a kínai Lenovo megvette az amerikai IBM személyiszámítógép-gyártását 1,25 milliárd dollárért. Tavaly novemberben a világon a nagyságra negyedik háztartási és szórakoztatóelektronikai cég, a francia Thomson és a kínai TCL International Holdings televízió- és DVD-gyártó közös vállalkozást alapított: a vegyesvállalat a világ legnagyobb televíziógyára.

A kétharmad részben a kínai-, egyharmad részben a francia fél tulajdonában lévő vállalkozás évente 18 millió televíziókészüléket és DVD-lejátszót gyárt, és ezzel mintegy 3,51 milliárd dolláros forgalmat érhet el. A TCL Kínában a második számú televízió- és mobiltelefon-gyártó vállalat, a TCL Group hongkongi tőzsdén jegyzett leányvállalata. A közös vállalatba a Thomson a veszteséges tévégyártását vitte be. A TCL Communication Technology pedig a francia Alcatel mobiltelefon-gyártását vette át.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!