A Ford-család mindazonáltal tegnap nyilatkozatban cáfolta, hogy el kívánnák adni a részvényeket. A család egyik tagja újságíróknak úgy nyilatkozott, hogy a bankkal folytatott tárgyalás során nem merült fel az eladás ügye. Az értékesítés mellett szól mindenesetre, hogy a Ford a múlt évet 12,6 milliárd dolláros veszteséggel zárta, és a részvények értéke az utóbbi nyolc évben 74 százalékot veszített értékéből.
A Ford 12 éve veszít piaci részesedéséből az Egyesült Államokban, a tavalyi rekordveszteség nagy része a gyárbezárások és a 40 ezres elbocsátás költségeivel magyarázható. A Ford család összesen 71 millió B osztályú részvénnyel rendelkezik, amelyek 1999 végén még 2,3 milliárd dollárt értek, jelenleg azonban már csak 584 millió dollárért lehetne őket eladni.
Szeptemberben a vállalat vezetése az osztalékok kifizetését is megszüntette, ami további 85 millió dollárt vett ki a családtagok zsebéből. A család tagjai között tavaly júliusban volt érezhető először komolyabb feszültség a Henry Ford által 1903-ban alapított társaság tulajdonlásával, illetve vezetésével kapcsolatban, aminek eredményeképp szeptemberben Bill Fordot Alan Mulally váltotta a vezérigazgatói székben.
A család jelenleg is komoly befolyással rendelkezik a társaságban, ennek a struktúrának a tarthatóságát azonban egyre többen megkérdőjelezik. Bár ezt a vállalat hivatalosan cáfolta, egyes értesülések szerint a Nissannal való együttműködési tervezet is azért bukott el tavaly, mert az alapító leszármazottai nem voltak hajlandók lemondani előjogaikról, márpedig a japán cégen kívül a Renault SA-t is vezető Carlos Ghosn számára ez volt a kooperáció egyik alapfeltétele, számol be a Napi Gazdaság.