3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A tartós növekedésnek több útja is lehetséges: az export erősítése, a belső fogyasztás felpörgetése vagy a beruházásokra alapozott. Mindháromhoz azonban valamilyen szintű kiszámíthatóság kell, jelenleg azonban a fogyasztók, és a vállalatok is a kiszámíthatatlan környezetre panaszkodnak leginkább.

Fellélegezhetnek a vállalkozások és a munkáltatók? Tényleg vége lesz jövőre a hét szűk esztendőnek? Többek között ezt is vizsgálja a munkáltatók jövő évi tervei kapcsán a DEVISE Hungary és a Simconsult "Fizetésemelés 2014" című országos kutatása. 

A KSH adatai szerint mindössze 1,3 százalékos augusztusi infláció minden várakozásnál alacsonyabb érték volt. A kormányzati jelentések a foglalkoztatottság bővüléséről szólnak. Valóban eljött volna a növekedés időszaka?

A Joint Venture Szövetség által rendezett Vállalati tervezés 2014 konferencián Christopher Mattheisen, a JVSZ elnöke arról beszélt, hogy a tartós növekedésnek több útja is lehetséges. Az exportra alapozottnál a nemzetközi konjunktúra, a fogyasztásra épülő esetében a lakossági bizalom az alapfeltétel. A beruházásokra alapozott harmadik úthoz azonban stabil befektetési környezet szükségeltetik. Ennek feltételei között a kiszámíthatóságot, a versenyképes adórendszert, a jogalkotás minőségét, az üzleti kultúrát és a vállalkozói szellemet, az innovációt és tudást, valamint a korszerű infrastruktúra hálózatokat sorolta fel. Ugyanakkor a konferencia több előadásában is éles kritika hangzott el a kiszámíthatóság hiánya, az adórendszer versenyképessége, illetve a jogalkotás kapcsán.

Márpedig a kormányzat – miként azt a nyáron elkezdett, októberben folytatódó, a korábbi 750 milliárd után már 2000 milliárd forintos keretre épülő növekedési hitelprogram bejelentése kapcsán Matolcsy György egyértelművé tette – fontosnak tartja a beruházásokat.

A kérdés az, hogy bíznak-e a cégek a gazdasági környezetben, a szabályozókban, abban, hogy nem az ő ágazatukat érinti esetleg egy újabb különadó? Mernek-e akár hitelfelvétellel, akár munkaerő-megőrzéssel, akár béremeléssel hosszú távú elköteleződést vállalni?

Az ugyanis irreális elképzelés, hogy egy szervezet hosszabb távon függetlenné tegye magát az őt körülvevő környezettől oly mértékben, hogy vezetése pusztán saját magára alapozva, a piac és a kormányzati intézkedések által nem befolyásolva, a versenytársak elképzeléseit figyelmen kívül hagyva döntsön a hosszabb távú hatással járó lépésekről, mint például a munkáltatók javadalmazása – emelte ki Dara Péter, a DEVISE Hungary tanácsadócég ügyvezető igazgatója.

Rövidesen kiderül, hogy javuló gazdasági környezetre, avagy romló eredményekre számítanak-e a vezetők. Akárcsak az, hogy ilyen körülmények közepette terveznek-e béremelést, avagy milyen elképzeléseik vannak a bérezési és ösztönzési rendszerüket illetően. Ezt is vizsgálja ugyanis a DEVISE Hungary és a Simconsult “Fizetésemelés 2014” című évente ismétlődő villámkutatása, melynek főbb konklúzióit a Döntéshozók Fóruma keretében hozzák nyilvánosságra rövidesen. A Menedzsment Fórum által is támogatott szeptember 20-ig tartó kutatásba itt lehet bekapcsolódni: //kutatas.devise.hu/fizetesemeles2014

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!