A BKV ügyfélszolgálatán körülbelül 20 millió, ügyvédi úton pedig mintegy 35 millió forintot fizettek be, a fennmaradó összeget pedig utalással vagy csekken juttatták el a bliccelők a közlekedési vállalatnak. A legmagasabb, egy összegben befizetett tartozás több mint 700 ezer forint volt, közölte Regőczi Miklós.
Aki október 18. és november 24. között rendezte bliccelésből eredő tartozását, ezt 20 százalékos kedvezménnyel tehette meg - tette hozzá a BKV kommunikációs és értékesítési vezérigazgató-helyettese. A "Blicc Over" elnevezésű akcióval körülbelül ötezer jegy vagy bérlet nélkül közlekedő utas élt.
Regőczi Miklós elmondta azt is, hogy az akció a BKV-nak nyolcmillió forintjába került, ezt a pénzt a telefonos ügyfélszolgálatra és az újsághirdetésekre költötték. A társaságnak tartozók nem kaptak külön felszólítást az akció időtartama alatt - tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.
Tájékoztatása szerint a BKV-nak mintegy 15 milliárd forintnyi bliccelésből eredő kintlevősége van, a társaságnak tartozók száma meghaladja az egymillió főt. A fennmaradó tartozást a BKV követeléskezelő cégeknek kívánja eladni, az ehhez szükséges közbeszerzési pályázatot a közeljövőben írja ki a közlekedési vállalat.