Az előző havi rátával megegyezően. 12 hónap alatt az árszint 3,3 százalékkal emelkedett, vagyis a 12 havi index az egy hónappal korábbihoz képest 1,1 százalékponttal csökkent.
A belföldi értékesítések árszintje 0,2 százalékkal magasabb, mint júliusban volt;az áremelkedést az előző hónaphoz hasonlóan továbbra is elsősorban a villamosenergia-, gáz-, gőz-, vízellátás ágazatban mért 1,3 százalékos áremelkedés váltotta ki. Az exportértékesítések forintban kifejezett árszintje augusztusban ismét enyhén meghaladta a megelőző havit, 12 havi összehasonlításban azonban 1,3 százalékkal csökkent.
A belföldi értékesítések áralakulásában elsősorban a július 1-jétől érvényesített hatósági gázáremelés áthúzódó hatása érvényesült; ebben a hónapban további 4,5 százalékos árnövekedést mért a KSH. Így a gázgyártás és -elosztás alágazatban az ez évi hatósági és szabadáras (PB) gázáremelkedések következtében összességében 10,6 százalékkal nőttek a termelői árak. A belföldi értékesítések áralakulását részarányuk alapján meghatározó feldolgozóipari ágazatok közül az élelmiszer-ipari ágazatokban átlagosan 0,2 százalékkal, míg a vegyipari ágazatokban 0,8 százalékkal alacsonyabb árakat regisztrált a hivatal.
Az ipari exportértékesítések forintban mért árszintje, némileg 0,1%-kal nőtt az előző hónaphoz viszonyítva, döntően a kivitelben meghatározó gépipari ágazatokban érvényesített, átlagosan 0,5 százalékos áremelés eredményeként. Ezen a területen elsősorban a járműgyártás 1,8 százalékkal emelkedő árai voltak a meghatározók.
Lejtmenetben a magyar PPI
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közleménye szerint az ipari termelői árak 2001 augusztusában júliushoz képest 0,1 százalékkal nőttek.