Sok hazai cég azért hozza extrém helyzetekbe a jelentkezőket az állásinterjún, mert csak így tudhatja meg, milyen személyiség rejtőzik valójában az előre kimunkált álarc mögött, írja a Világgazdaság.
Ha a személyzetis munkatársak fel kívánják fedni az állásra jelentkező valódi személyiségét, vagy kíváncsiak, hogyan reagál az illető váratlan helyzetekre, akkor a munkakörrel szorosan nem összefüggő helyzetgyakorlatokat végeztetnek a jelölttel. A cél ilyenkor az, zökkenjen ki a szerepéből, lássunk az álarca mögé.
Az extrém helyzetek közé tartozik például az állásinterjú reggel hatkor, a golfmérkőzés este hétkor, illetve az ebéd vagy közös sportolás a leendő főnökkel. Előfordul, hogy a beszélgetés közepén az interjúztató arra kéri a jelöltet, hogy próbáljon eladni neki egy golyóstollat. Máskor a felvételizető az adott vállalat negatívumait emeli ki, s titokban arra vár, hogy a jelölt fejezze ki ellenvéleményét.
Az extrém állásinterjú általában a felvételi szakasz záró fázisára jellemző, amikor a szakmailag már megfelelt jelentkezők között pusztán a személyiség alapján kívánnak dönteni, állítják a Világgazdaság által megkérdezett szakértők.
Lerántják az álarcot az extrém állásinterjúkon
Sok cég azért hozza extrém helyzetekbe a jelentkezőket az állásinterjún, mert csak így tudhatja meg, milyen személyiség rejtőzik valójában az előre kimunkált álarc mögött, írja a Világgazdaság.