Az OEFI leszoktatókommandójának tagjai a munkahelyi közösségek szokásain próbálnak majd változtatni. Egyes dohányosok ugyanis arra hivatkoznak, hogy a kollégákkal való kapcsolattartást nagyban segíti a közösségi cigarettázás, a csoportban való ácsorgás és beszélgetés. Szociológiailag is megerősíthető tény, hogy a munkahelyi dohányzás segíti az információáramlást, a szakemberek ugyanakkor arra is felhívják a figyelmet, hogy ez a szokás klikkesedést is eredményezhet.
A leszoktatószakértők a munkahelyeken azt is hangsúlyozzák majd, hogy az irodai, képernyő előtt végzett munka mellett kötelezően tartandó szünetet másokat nem kirekesztő, egészséges tevékenységgel is el lehet tölteni. Az egészségnevelők legfőbb érve, hogy a dohányos alkalmazottnak is egyértelmű érdeke a leszokás, hiszen a nikotin az egyik legerősebb pszichés és fizikai függőséget okozó szer.
Az OEFI által most kiképzett trénerek az érdeklődő cégeknél - nyolc részből álló foglalkozás keretében - fogják segíteni a dohányosokat, méghozzá nem egyénileg, hanem csoportosan, mivel így többen szokhatnak le sikeresen.
Nemzetközi statisztikák azt mutatják, hogy a dohányosok 10 százalékkal több időt töltenek betegállományban, ami pedig a többszöri cigarettaszüneteket illeti, ezek minimum másfél-két óra munkaidő kiesést eredményeznek egy-egy munkanapon.