2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Letették a Solar Energy Systems Kft. mintegy 1,2 milliárd forintból épülő napelemgyártó üzemének alapkövét csütörtökön Komlón.

A magyar tulajdonú cég november végétől 108 dolgozó foglalkoztatásával az úgynevezett fotovoltaikus napelemek három termékcsaládjának gyártását tervezi.

Elsősorban német piacra termel, működéséből évente 4 millió eurós árbevételt remél.

Polics József, Komló fideszes polgármestere az alapkőletét kapcsán tartott ünnepségen azt hangsúlyozta, hogy a fejlesztés a rendszerváltás óta az első olyan termelő vállalkozás beindítását teszi lehetővé a városban, amely nagy számban teremt új munkahelyeket.

A cég november végéig a komlói ipari parkban, egy hektáron építi fel 1400 négyzetméteres, 16 megawatt kapacitású üzemét, amelyben 108 dolgozóval, modern amerikai-japán technológiával végzi villamos energia előállítására szolgáló 140, 230, valamint 270 watt teljesítményű fotovoltaikus napelemek gyártását.

A 2008-ban alakult Solar Energy Systems Kft. Magyarországon a harmadik, napelemek gyártására létrejött magyar tulajdonú vállalkozás, és működéséből évente 4 millió euró bevételt remél.

Termékeiket elsősorban a német piacra szánják, tekintettel arra is, hogy Németország 2020-ra a jelenlegi 8,5 százalékról 40 százalékra akarja növelni a megújuló energiák arányát.

Vajda László, a cég szóvivője korábban az MTI-nek reményét fejezte ki, hogy a napenergia hasznosítása iránti igény Magyarországon is erősödni fog a jövőben. Ennek köszönhetően egyre többen telepítik majd a villamosenergia-költségeket és az áramszolgáltatónak való kiszolgáltatottságot csökkentő környezetbarát napelemes rendszereket.

Polics József kiemelte: "a jövő technológiája jött el abba a városba, ahol mindig meghatározó volt az energetikai célú foglalkoztatás".

Szekó József, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács fideszes elnöke szimbolikus jelentőségűnek nevezte, hogy az ország egyik legkorszerűbb, megújuló energiatermeléshez berendezéseket gyártó cég üzeme a "szén városában" épül fel. Rámutatott: a fejlesztés 400 millió forintos támogatást kapott európai uniós és központi költségvetési forrásból.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!