A napokban nyilvánosságra hozott munkaügyi statisztikával kapcsolatban, amely szerint a jogsértések aránya a korábbi 50 százalékról 70 százalék fölé emelkedett, a szakszervezeti vezető megjegyezte: ez egy olyan folyamat, amit "nem lehet tétlenül nézni". Hozzátette: túlságosan gyenge az ellenőrzés, a bírságolás, nincs visszatartó ereje a felügyeleti intézménynek.
Palkovics Imre szerint meg kellene erősíteni a munkavállalói jogokat, amelyek szabályozása "sajnálatos módon" a polgári jog irányába ment el. A polgári jog egyenrangú feleket feltételez a szerződéskötésnél, a munkavállalók azonban "soha nem voltak és nem is lesznek" egyenrangúak a befektetőkkel, vállalkozókkal - mondta a szakszervezeti vezető. Ezért kell a jognak, a szociális értékeket szem előtt tartó államnak arról gondoskodnia, hogy ez az egyensúlytalanság kiküszöbölhető legyen - tette hozzá.
A MOSZ elnöke reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszédében említett hosszú távú béremelési programban komoly szerepet kapnak szociális partnerek, különösen a munkavállalókat képviselő szakszervezetek.
MTI