[ajanlo=101][igazitas=left/]A menedzserek számára az elszigetelődés veszélye akkor a legnagyobb, ha egyáltalán nincs család, vagy olyan mértékben szorul háttérbe, hogy már nem javítható a kapcsolat. Martin László, a Pécsi Tudományegyetem klinikai, munka- és szervezetpszichológusa szerint sok magas beosztású ember képtelen a státusával együtt járó reprezentatív, presztízselfoglaltságokban osztozni házastársával, amely ismét csak erősíti a magány kialakulását.
A vezetők helyzetét persze a környezetük sem könnyíti meg: a ranglétrán gyorsan emelkedőket bizalmatlanság, irigység veszi körül. A frissen kinevezett magas beosztású vezetőknél korán kezdődik az elszigetelődés, ha nem figyelnek oda. Az elmagányosodás stresszel járó állapotában nemcsak a korábbi kapcsolatok elhalása zavaró, hanem az újabb csoportokba történő beilleszkedés is nehézséget okoz.
A magány és izoláció a paranoid élményfeldolgozásnak kedvez, ezért a vállalatok csúcsán állók gyakran küzdenek kisebbrendűségi érzéssel - véli Martin. Annak érdekében, hogy elégtelenségük ki ne derüljön, egyre jobban izolálódnak, viselkedéses elhárító manővereik felerősödnek, és ebben a helyzetben mindinkább elszakadnak a realitástól, idézi a szakembert a Világgazdaság.
Kapcsolódó anyagok
Delfinoktató és pincér szerepkörben a cégvezetők
Javítja a céges kommunikációt a pszichodráma
Egyre több fiatal választja az életet a karrier helyett
Magányos emberekké válhatnak a cégvezetők
Kevesebb idő jut a családra, a barátokra, a felszínes kapcsolatok sokasága, a presztízselfoglaltságok mind-mind a vezetők elmagányosodásához vezetnek - vélik a Világgazdaság által megszólaltatott szakértők.