Ismét lecsaptak a német vámosok egy sor ott dolgozó magyar cégre, amelyek szerintük visszaélnek a vállalkozási szerződések adta lehetőségekkel. Az érintettek úgy érzik: ez csak ürügy arra, hogy kiszorítsák őket a piacról - számol be a Világgazdaság.
Az április végén lezajlott Bunda fedőnevű akció keretében megvizsgált cégeket azzal vádolják a német hatóságok, hogy bűnszervezet keretében legalább 1500 magyar munkavállalót hoztak be Németországba, akiket ott - a munkaügyi, társadalombiztosítási és adószabályokat megsértve - dömpingáron foglalkoztattak.
Az akció keretében elsősorban építőipari vállalkozások kerültek a vizsgálatok célkeresztjébe, de húsipari és fémfeldolgozó vállalkozások is fennakadtak a rostán. A német hatóságok a vizsgálatokat azzal indokolják, hogy olyan fantomcégek alkalmazzák a kiközvetített munkaerőt, amelyek Magyarországon nem végeznek semmilyen tevékenységet - írja a Világgazdaság.
Másképp látják a helyzetet a magyar vállalkozások. Szerintük a razziák célja, hogy a német cégeknél olcsóbb tevékenységüket ellehetetlenítsék. Miután a vizsgálatok nagyon széles kört érintenek, felmerült a gyanú, hogy a magyar vállalkozások szisztematikus kiszorítása a cél. A magyar társaságok elfogadhatatlannak tartják azt is, hogy a német szervek felülbírálhatják a magyar hatóságok által kiadott bizonylatokat, így minősítve őket fantomvállalkozásnak.
A magyar vállalatok a hazai hatóságok fellépését is sérelmezik, azok ugyanis úgy nyújtottak a németeknek tevőleges segítséget jogsegély keretében, hogy nem valós adatokon, csak feltételezéseken és bizonyítatlan vádakon alapult a jogsegély iránti kérelem - áll a Világgazdaság beszámolójában.
Kapcsolódó anyagok
Munkahelyi diszkrimináció: velünk vagy ellenünk
525 millió forint munkavédelmi bírságot vetettek ki
Uniós hecckampány: fantommá váltak a kelet-európai hordák
Magyar cégekre vadásznak a német hatóságok
Ismét lecsaptak a német vámosok egy sor ott dolgozó magyar cégre, amelyek szerintük visszaélnek a vállalkozási szerződések adta lehetőségekkel. Az érintettek úgy érzik: ez csak ürügy arra, hogy kiszorítsák őket a piacról, számol be a Világgazdaság.