Már csak a légügyi hatóság engedélye kell ahhoz, hogy a Corvinus Aircraft Kft. által fejlesztett kétszemélyes, ultrakönnyű kisrepülőgép sorozatgyártása megkezdődhessen. A Corvinus Corone MK-I, vagyis Dolmányos Varjú nevet viselő típus április végén a legnagyobb európai repülőgép-kiállításon is bemutatkozik Friedrichshafenben, írja a Világgazdaság.
[ajanlo=94][igazitas=left/]A típus külföldi forgalmazását a németországi kisgéppiac egyötödét birtokló ULBI GmbH végzi majd, amely eddig összesen 13 gépet rendelt meg. Magyarországon öt darabra vett fel megrendelést a Corvinus Aircraft, ennél többet majd csak a hatósági engedély birtokában gyárthat. A kisgép a Kecskeméttől nyolc kilométerre található Ballószögön készül majd. A típus kifejlesztése több mint százmillió forintba került, amit a gyártó banki hitel nélkül, részben saját tőkéből, részben az öt tulajdonos által biztosított tagi kölcsönből fedezett.
A repülőgép fődarabjai szén- és üvegszálas anyagokból készülnek, össztömege 300 kilogramm alatt van. Százhúsz lóerős, ausztrál gyártmányú repülőgépmotor hajtja, és luxusigényeket is kielégítő fedélzeti berendezésekkel látták el. A gép korszerűsége és jó repülési tulajdonságai mellett alacsony ára miatt is könnyen meghódíthatja a nyugat-európai vásárlókat. A hasonló kisgépek jelenlegi százezer euró körüli árával szemben a Dolmányos Varjút 60-80 ezer euróért kínálja majd a Corvinus Aircraft, amely egy új, korszerű gyártóüzem megépítését is tervezi, írja a Világgazdaság.
Magyar fejlesztésű kisrepülő a világpiacon
Már csak a légügyi hatóság engedélye kell ahhoz, hogy a Corvinus Aircraft Kft. által fejlesztett kétszemélyes, ultrakönnyű kisrepülőgép sorozatgyártása megkezdődhessen. A Corvinus Corone MK-I (Dolmányos Varjú) nevű típus április végén a legnagyobb európai repülőgép-kiállításon is bemutatkozik, írja a Világgazdaság.