2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az egyszerre rugalmas és biztos európai munkahelyek megteremtése érdekében az Európai Parlament (EP) szakbizottsága azt szorgalmazza, hogy 2009-ig szüntessék meg az új tagországokból érkezők munkavállalásának korlátozását. A képviselők szociális partnerséget, rugalmas és megbízható munkaszerződéseket, esélyegyenlőséget szeretnének.

Az EP szerda délután folytatott plenáris vitát Brüsszelben arról a képviselői jelentésről, amely a munkajog korszerűsítéséről szóló európai bizottsági elképzeléseket véleményezi. A "rugalmas biztonság" fogalmának angol szakkifejezése viszonylag újkeletű szó a brüsszeli bizottság nyelvi leleményei között: a "flexicurity" kifejezést használják, a "flexibility" és a "security" összevonása révén.

A jelentéstervezet szerint az EP "határozottan támogatja azt a következtetést, hogy a rugalmas biztonság egyszerre szolgálja a munkavállalók és a munkáltatók érdekeit, illetve azt, hogy ez rugalmas és megbízható szerződéses feltételek támogatásán keresztül érhető el, beleértve a határozatlan időre szóló szerződéseket is. A rugalmas biztonsági stratégiáknak meg kellene könnyíteniük a munkaerő-felvételt, és lehetővé kellene tenniük a gyors választ a változó gazdasági körülményekre".

A szakbizottság "úgy véli, hogy az EU-ban a legnagyobb problémát a szakképzett és alkalmazkodóképes munkavállalók hiánya jelenti a versenyképes és innovatív vállalatoknál". A parlament ösztönözné a gyakornoki lehetőségek, a képzési és átképzési programok kiterjesztését, a nők, a bevándorlók, az idős és a fiatal munkavállalók munkapiaci integrációját, rugalmas, a mobilitást akadályozó tényezőktől mentes munkaerőpiac kialakítását.

A jelentés felhívja a tagállamokat és a szociális partnereket arra, hogy "mérsékeljék a munkavállalókat korai nyugdíjazásra kényszerítő politikáikat", továbbá vezessenek be olyan intézkedéseket, amelyek az idős munkavállalók - részidős foglalkoztatás, megosztott munkakör és ehhez hasonló módszerek útján történő - rugalmas nyugdíjazását támogatják.

A jelentés javasolja, hogy az uniós országok kormányait képviselő Európai Tanács idén decemberben vizsgálja meg, előre lehetne-e hozni a nyolc új tagállamból származó munkavállalók szabad mozgását akadályozó intézkedések megszüntetését 2009. január 1-jére.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!