Hoppál Péter hangsúlyozta, hogy a komplex adócsökkentési program azoknak a munkaadóknak, vállalkozásoknak szól, amelyek vállalják, hogy a munkaerőpiacon leghátrányosabb helyzetű csoportoknak lehetőséget adnak a munkára. Az intézkedés öt célcsoportra terjed ki, ezek a kisgyermekes anyák, az 55 év felettiek, a 25 év alattiak, az alacsony végzettségűek és a tartósan munkanélküliek - emlékeztetett. (szerk.: ezek közül is korábbi kalkulációnk alapján úgy tűnik, hogy egyértelműen elsősorban az 55 év felettiek elhelyezkedését segítette az akcióterv.)
Július végéig mintegy 65 milliárd forintot tudtak spórolni azok a vállalkozások, amelyek a célcsoporthoz tartozók munkahelyeit megőrizték – közölte, hozzátéve: eddig 740 ezer ember munkahelyét sikerült stabilizálni. A részletekre kitérve azt mondta, hogy ezen belül 340 ezren vannak az 55 év felettiek, 220 ezren az alacsony iskolázottságúak és 131 ezren a 25 év alatti pályakezdők.
A program területi megoszlása is jó, mert 60 százalékban a vidéki munkahelyek megőrzését segíti - közölte. Hangsúlyozta, hogy a legrosszabb munkahely-teremtési mutatókkal rendelkező észak-keleti régióban, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Nógrád megyékben több mint hatvanezer munkahelyet sikerült megőrizni.
Egy másik témában azt mondta, a korábbi, visegrádi kihelyezett frakcióülésén a résztvevők rengeteg előadást hallgattak meg a rezsicsökkentés hatásairól és a későbbi tervekről. A képviselőcsoport egységes álláspontja szerint meg kell oldani technikailag azt a helyzetet, hogy a közműszolgáltató szektorban vannak extraprofitot termelő vállalatok és olyanok is, amelyek a rezsicsökkentés hatásait nehezen viselik - folytatta. Hozzátette: a szakértők szerint az a legmegnyugtatóbb, ha nonprofit irányba mozdul el az egész rendszer.
MTI