Egy francia képviselőnő javaslata szerint a munkanélküliség csökkentésének hathatós módja lenne, ha egy bizonyos időn keresztül fizetnék munkanélkülivé vált dolgozójuknak a fizetést.
Ha a törvény megszületik, az az ezer főnél több dolgozót foglalkoztató cégekre vonatkozik majd, és a vállalatoknak csak a fizetés egy részét kell folyósítaniuk, de például az ezek után járó juttatásokat már nem.
Ez kettős előnnyel járna: jóval kisebb a bérteher a vállalaton és kisebb a teher a társadalombiztosításon is, mivel nem kell munkanélküli segélyt folyósítani a még pénzét kapó dolgozónak.
A képviselő példának hozta fel a finn Vartsila gépipari céget, amely két franciaországi vállalkozásánál 325 elbocsátásra váró dolgozójának korábbi bruttó bérük 65 százalékát folyósította, mindaddig, amíg azok nem tudtak elhelyezkedni.
A francia törvényhozó szerint arról kellene még megállapodni, hogy a francia cégek a bért akár 18 hónapig folyósítanák-e. A francia törvények szerint kilenc hónap lehet a végső határidő a munkanélkülivé váló bértámogatására.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Egyre nehezebb elhelyezkedni nyolc általánossal
73 milliárd forint lesz a munkanélküliség csökkentésére
Másfél évig adnának fizetést a francia munkanélkülieknek
Egy francia képviselőnő javaslata szerint a munkanélküliség csökkentésének hathatós módja lenne, ha egy bizonyos időn keresztül az ezer főnél több dolgozót foglalkoztató cégek fizetnék munkanélkülivé vált dolgozójuknak a fizetést, pontosabban annak egy jelentősebb részét, de már a juttatásokat utána nem.