Soós Csaba, a társaság igazgatóságának elnöke a bevezetés kapcsán rendezett sajtótájékoztatón elmondta: a cég a tőzsdei bevezetést egy középtávú folyamatnak tekinti. Első körben a tőzsdei jelenléttel járó feladatokat, a transzparens működést szeretnék elsajátítani. Ez után már ismert cégként tőkebevonásos finanszírozáson keresztül terveznek terjeszkedni a környező országok piacain.
A vállalat tőzsdére lépését a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium tőzsdei bevezetést ösztönző programja támogatta - áll a BÉT sajtóközleményében.
Az energetikai szolgáltatásokat végző RFV Regionális Fejlesztési, Beruházó, Termelő és Szolgáltató Nyrt. kétezer darab, egyenként tízezer forint névértékű teljes alaptőkét képviselő részvényét vezették be a tőzsde B kategóriájába. A vállalat tőzsdére lépését a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium tőzsdei bevezetést ösztönző programja támogatta.
Az RFV energia-megtakarítást eredményező beruházásokat kínál ügyfelei részére, például fűtéskorszerűsítést, közvilágítás fényáram szabályozását, társasházak energetikai korszerűsítését. Legújabb, tavaly indult szolgáltatása a közétkeztetés területén a konyhatechnológiai, konyhaenergetikai korszerűsítés - ismertette a cég elnöke.
Az RFV a tőzsdei bevezetéskor 62 százalékban Soós Csaba elnök és 38 százalékban Makra József vezérigazgató tulajdonában volt. Az első kereskedési napon a cégvezetők két darab részvényt értékesítettek egyenként hatszázezer forintos árfolyamon.
A társaság 2006. június 12-i dátummal kft.-ből rt.-vé alakult át. A tavalyi éves árbevétele a jogelőd vállalat árbevételével együtt 905,5 millió forint volt a 2005. évi 644,4 millió forint után. Az üzemi eredménye 99,2 millió forintra nőtt az előző évi 75,5 millió forintról, adózott nyeresége 47,74 millió forintot tett ki 2006-ban, a 2005. évi 41,76 millió forint után a nem konszolidált adatok szerint. A húszmillió forint jegyzett tőkéjű RFV saját tőkéje 1,165 milliárd forint.