Az ülést követő sajtótájékoztatón a pénzügyminiszter megerősítette: a kormány eltökélt szándéka, hogy megakadályozza a forint további reálfelértékelődését. Hangsúlyozta, hogy az EU csatlakozásból, az illetve az EMU csatlakozási felkészülésből nem következik egyértelműen a nemzeti valuta további jelentős felértékelődése.
A munkaadói és munkavállalói szervezetek jelenlévő vezetői is megerősítették, hogy hasznosnak és szükségesnek tartják a szakmai vitát, ám több lényeges kérdésekben is fenntartották korábbi álláspontjukat. Wittich Tamás, a munkavállalók nevében kedvezőtlennek nevezte a jelenlegi árfolyam és kamatpolitika hatását a foglalkoztatásra.
Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke továbbra is azt kérte a jegybanktól, illetve a kormánytól, hogy a gazdaság növekedése érdekében változtasson az árfolyam-politikán és az inflációs célon.
Járai Zsigmond jegybankelnök hangsúlyozta: a szakmai vitát helyesnek tartom, a monetáris politika körüli cirkuszra azonban nincs szükség. Kiemelte, hogy az infláció nem növekedhet a jelenlegi szint fölé, sőt további mérséklésére van szükség. Elismerte, hogy a forint árfolyama erős. Amennyiben a jövő évi folyamatok kedvezőbbek lesznek, lehetségessé válik a monetáris kondíciók lazítása - tette hozzá. Járai Zsigmond megerősítette: továbbra is a gazdasági helyzet által indokoltnál magasabb a bérkiáramlás.
Megakadályozni a forint reálfelértékelődését
László Csaba pénzügyminiszter megítélése szerint több kérdésben közeledett a munkaadók, a munkavállalók, a kormány és a jegybank álláspontja a Gazdasági Kabinet csütörtöki rendkívüli ülésén felvetett kérdésekben.