Augusztus 27-én tartotta alakuló közgyűlését a Magyar Távmunka Szövetség. Az eseménynek a Budapesti Műszaki Főiskola adott otthont.
A gazdasági kutatások szerint a távmunka munkaszervezési módszertana hatékonyságnövelést és költségcsökkentést tesz lehetővé a gazdasági szervezetek számára. Az információs társadalom célkitűzéseivel összhangban, a kormányzat és az EU is pályázatokkal, valamint stratégiai programokkal támogatja ennek a ma még kevéssé alkalmazott foglalkoztatási módnak az elterjedését. Az elkövetkező kb. 2 évben Magyarországon mintegy 100 000 új távmunkahely létrehozását prognosztizálják a szakemberek, amely a kimutatások szerint mintegy 100 milliárd forint beruházást jelent.
A Szövetség koordinátori szerepet kíván betölteni a gazdasági szereplők, a gazdaságpolitika irányítói, illetve a témában érintett civil és szakmai szervezetek között, és be kíván kapcsolódni a távmunkát érintő törvényi szabályozás munkálataiba is. A tagok szakmai érdekképviselete mellett szeretne rész vállalni a nemzeti távmunka stratégia kidolgozásában és végrehajtásában. Nemzetközi kapcsolatain keresztül szeretné elősegíteni a magyar távmunkavállalók bekapcsolódását a nemzetközi gazdasági életbe.
A Szövetség tagjai sorába várja mindazon cégeket és szervezeteket, amelyek tevékenységükből adódóan érdeklődnek a távmunka iránt. A csatlakozási szándék bejelentését az [email protected] címen várja a szervezet.
A Magyar Távmunka Szövetség alapító tagjai:
- Access Value Kft
-
- Alfa Ipari Rt.
-
- Avaya Magyarország Kft.
-
- Bogdánfy Géza (magánszemély)
-
- Budapesti Műszaki Főiskola
-
- Euroexpert Holding Rt.
-
- Hewlett-Packard Magyarország Kft
-
- IDG Hungary Kft
-
- Hungary.Network Rt.
-
- Kapsch TeleCom Kft
-
- MÁV INFORMATIKA Kft.
-
- MER Könyvvizsgáló és Gazdasági Tanácsadó Kft
-
- MKI Marketing Kommunikációs Intézet Kft.
-
- MTA Szociológiai Intézet
-
- Negral Kft.
-
- PricewaterhouseCoopers Kft.
-
- Stratégiakutató Intézet Kht.
-
- T-Mobile Magyarország Rt.
-
- Wesselényi Andrea (magánszemély)
(Menedzsment Fórum)