A hivatalos adatok szerint a jelzett 15 éves időszakban az amerikai társadalom legszegényebb egyötödének jövedelme 78 százalékkal nőtt, míg a leggazdagabb egyötödé "csupán" 54 százalékkal.
A mértéktartó konzervatív újság a friss statisztikákkal szembe megy egyes demokrata politikusoknak a "két Amerikáról" szóló "víziójával", amely szerint a legszegényebbek egyre lejjebb csúsznak, a gazdagok pedig mind elérhetetlenebb magasságba emelkednek, azaz a jövedelmi szakadék mélyül.
Az újság kiemeli: a középosztály talajvesztéséről szóló baloldali véleményeket cáfolja az az adat is, hogy a közepes keresetű gyerekes családok bevételei is gyarapodtak, 18 százalékkal, ami 8500 dolláros évi vásárlóerő-növekedést jelent.
Arról nem ír, hogy mekkora a távolság a szegények és a gazdagok között. A lap szerint az a fontos, hogy minden réteg tehetősebbé vált.
A The Wall Street Journal arra is felhívta a figyelmet, hogy évente több százezer főnyi friss, fiatal munkaerő vándorol be az Egyesült Államokba, nyilvánvalóan a jövedelmi létra aljára. A rosszul keresők azonban évről évre feljebb lépnek, kivéve a kenyérkereső nélküli, tartósan szegény családokat.
MTI/Menedzsment Fórum
Megelőzték a legszegényebbek a leggazdagabbakat
Az Egyesült Államokban a lakosság minden rétege gazdagodott az utóbbi 15 évben. A The Wall Street Journal szerint a legjelentősebb, 78 százalékos jövedelemnövekedést a legszegényebb családok könyvelhették el, s - a bővülés nagyságát tekintve - még a leggazdagabb réteget is megelőzték.