A Pronix Kft. nem teljesítette a feltételeket, ezért az MVM Zrt. igazgatósága megszűntnek tekinti az aláírt szerződést. Miután az adás-vételi megállapodás érvényét vesztette, a Pronix Kft. ügyvezetője a Vért igazgatósági tagságáról lemondott - tájékoztatott az erőmű igazgatóságának elnöke.
A Pronix Kft. ügyvezetője az MTI kérdésére elmondta: az erőmű átvilágítása során olyan környezetvédelmi feltételeket találtak, melyek kockázatát a jelen szerződés nem tisztázta. "A jelen szerződés aláírásától elálltunk, de nem mondtunk le a Vért megvásárlásáról. A cég tovább tárgyal az MVM-mel, erre a villamos művek igazgatósága felhatalmazta a menedzsmentet" - mondta Nyúl Gyula.
A Vért igazgatóságának közleménye szerint "az MVM továbbra is értékesíteni kívánja a Vértesi Erőmű részvényeit. Megkezdi a tárgyalásokat a pályázat további helyezettjeivel, s valószínűleg megnyitja új érdeklődők felé is a tárgyalásokat".
A Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) 2006 októberében döntött, hogy a 18,187 milliárd forint jegyzett tőkéjű Vértesi Erőmű Rt. részvényeinek tulajdonában lévő 84 százalékát eladja a Pronix Kft.-nek.
A Pronix vezetője korábban az MTI-nek elmondta, cége amerikai és japán tőkéből 120 millió eurós fejlesztést végezne az erőműben, alkalmassá téve a biomassza
felhasználására.
A Vért az utóbbi években kormánygaranciával támogatott hitelek segítségével húszmilliárd forintot fordított egy új bányamező megnyitására, az erőmű felújítására. Az Oroszlányi Erőműben kéntelenítő berendezést építettek, továbbá az 1-es kazánt alkalmassá tették szén-biomassza vegyes tüzelésére.
A társaság pénteki közgyűlésén elfogadott beszámoló szerint a Vért öt veszteséges év után 2006-ban sikeres évet zárt, a 110 millió forintos nyereséget eredménytartalékba helyezték.