3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Magyarországon is megjelent egy új, "visszahívásos" rendszerű mobilszolgáltató: a magyar cég a külföldi hívásokat teszi olcsóbbá. Az úgynevezett visszahívásos technológiát használó szolgáltatás mindhárom magyar hagyományos mobilcég hálózatát használja. A T-Mobile-lal, a Vodafone-nal és a Pannonnal egy angol vállalkozás állapodott meg.

Az Utazó-SIM névre keresztelt szolgáltatás az úgynevezett visszahívásos (callback) technológiával működik: a hívásindítás szándékát a telefon egy ingyenes rendszerüzenettel jelzi a központnak, ami visszahívja a telefonálót és összekapcsolja a keresett számmal. A telefonáló ebből semmit nem vesz észre, mert a rendszer gyorsan működik - közölte Mátrai Géza, a szolgáltatást egy hónapja üzemeltető eWorld Com Kft. marketing menedzsere.

A rendszer használatával a világ több mint 50 országában - tehát nemcsak az Európai Unióban - fogadhatunk hívásokat 49 forintért percenként, míg a magyarországi hívó félnek a tárcsázás adott esetben csak egy belföldi vezetékes hívás árába kerül. A külföldről kezdeményezett hívások percdíja a legtöbb irányba 95 forint körül van, az SMS-ek 98 forintba kerülnek.

Az utazó SIM kártya csak hálózatfüggetlen telefonokban használható.

Ahhoz, hogy a vezetékes telefon alapdíjáért hívhatóak legyünk külföldön, az itthon maradóknak egy vezetékes telefonszámot, és egy hatjegyű kódot kell megadnunk. A hívó ezt a kódot adja meg a központi rendszernek, amelyik felhív bennünket és létrejön a beszélgetés. Amennyiben nem akarunk újabb telefonszámokkal és kódokkal babrálni, egyszerűen átírányíttatjuk a "normál" számunkra érkező hívásokat az "utazós" telefonszámra, így mindenki a régi számunkon érhet el bennünket. (Az átirányításnak díja van, ez némileg növeli a szolgáltatás költségeit.)

A technológiát egyfajta franchise-ként vásárolta egy angol cégtől az eWorld Com Kft. - mondta a Menedzsment Fórumnak Mátrai Géza. Ez az angol cég - amelynek a nevét nem árulta el - állapodott meg korábban a "hagyományos" mobilszolgáltatókkal, köztük a magyar T-Mobile-lal, Vodafone-nal és a Pannonnal a frekvenciák használatáról.

A visszahívásos technológiát egyébként már körülbelül egy éve használják tőlünk Nyugatabbra, főleg Nagy-Britanniában. A most bevezetendő új EU-s központi roamingdíjak nemhogy visszavetnék a cég üzletét, ellenkezőleg: még olcsóbban lehet majd valószínűleg hívni az unió országait.

Az eWorld Com képviselőjétől megtudtuk: az idei tervet 10 ezer SIM-kártya értékesítésével teljesítenék, ám a külföldre utazók, a külföldön dolgozók, vagy akár a kamionsofőrök száma alapján merészebb célkitűzést is meghatározhatnának. További célcsoportot jelentenek azok a külföldiek, aki Magyarországon roamingolnának telefonjukkal. Az eWorld Com szolgáltatása egyébként idehaza mindhárom mobilcég hálózatát használja.

L. Nagy Gábor

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!