2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Május 1-től adhatók be az Új Széchenyi Terv munkahelyi képzések támogatására kiírt új pályázatai. A korábbinál jóval kedvezőbb feltételek miatt nagy érdeklődés és verseny várható, elsősorban a budapesti székhelyű nagyvállalatok körében. Az új lehetőség a hazai tréningpiacnak is lendületet adhat.

 

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján immáron elérhetők a "Munkahelyi képzések támogatása” c. pályázatok dokumentációi. Összesen több mint 20 milliárd forint áll rendelkezésére, egyes konstrukciók esetében azon vélhetően gyorsan kimerül majd a keret.

A korábbi, hasonló típusú pályázatokhoz képest az új konstrukciók feltételei ugyanis jóval kedvezőbbek. Amennyiben egy cég az elmúlt 3 évben nem merítette ki az ún. csekély összegű (ún. "de minimis"), 200 ezer eurós támogatási keretét, akkor akár önerőre sem lesz szüksége ahhoz, hogy munkavállalóit képezze. A 100 százalékos támogatási intenzitás mellett további vonzó elem, hogy a képzésben részesülők képzési időre jutó bérköltsége is – időarányosan – elszámolható a pályázati projekt-költségvetésben.

Gyakorlatilag minden olyan, külső szolgáltatásként megvásárolt és/vagy belső munkahelyi képzés támogatható, ami a pályázó cég fejlesztését, munkavállalóinak magasabb szintű munkavégzését eredményezi. A bírálatnál azonban előnyt élveznek azok a projektek, melyek esetében idegen nyelvi, informatikai és a zöldgazdasághoz kapcsolódó képzések is megvalósulnak, illetve melyek minél több hátrányos helyzetű munkavállaló ismeret- és kompetencia fejlesztését célozzák.

Újdonságnak számít az is, hogy nagyvállalatok is indulhatnak. Sőt területi korlátozás sincs, így a budapesti és Pest megyei székhellyel, telephellyel rendelkezők is pályázhatnak. A legnagyobb verseny a közép-magyarországi "nagyok” körében várható, mivel a legfejlettebb hazai régióban legfeljebb 15 nagyvállalati képzési projekt valósulhat meg, 5-150 millió forintos uniós támogatással. A középvállalatok maximum 50 millió, míg a mikro- és kisvállalkozások 10 millió forintra pályázhatnak.
HR vezetők egybehangzóan állítják, hogy az új pályázati lehetőség lendületet adhat az elmúlt években vergődő tréningpiacnak is. Közismert, hogy a válságkezelő intézkedések az elsők között a cégek képzési büdzséjét vágta meg, most viszont pótlólagos forrásokhoz juthatnak a munkavállalóik továbbképzését jellemzően külső szolgáltatásként igénybevevő vállalatok.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!