A Sanoma Budapest a National Geographic család legújabb tagjaként kívánta megismertetni ismeretterjesztő gyerekmagazinját, a National Geographic Juniort. A Pesti Est Kft. fellebbezését követően a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának 2006. március 23-i döntése alapján a gyerekeknek szánt, ismeretterjesztő magazin nem jelenhetett meg ezen a néven. A Pesti Est Kft. a Junior magazin elnevezésű terméke miatt sérelmezte, hogy a Sanoma Budapest új magazinjának a National Geographic Junior nevet választotta - áll a Sanoma Budapest sajtóközleményében.
A Sanoma Budapest a minisztériumi döntésnek eleget téve megváltoztatta a magazin nevét, és végül National Geographic Kids néven jelentette meg kiadványának első számát. A kiadó ugyanakkor a bíróság elsőfokú döntését követően pert indított az Oktatási és Kulturális Minisztérium ellen, amiért a minisztérium megtagadta a National Geographic Junior című lap nyilvántartásba vételét.
A Fővárosi Bíróság mostani döntése szerint bebizonyosodott, hogy a Sanoma Budapest körültekintően és jogszerűen járt el az új magazin nevének kiválasztásakor, ugyanakkor a Pesti Est eljárása egy nemzetközi hírű, ismeretterjesztő lap megjelenését akadályozta, amely magazin a gyerekek környezetvédelmi, természettudományi ismereteinek szélesítését hivatott elősegíteni. A bíróság helyt adva a Sanoma Budapest keresetének megállapította, hogy a National Geographic kiadványának és a Pesti Est Kft. időszaki lapjának sem címe, sem külalakja, sem grafikai megjelenése nem hasonló, a fogyasztók megtévesztésére nem alkalmas.
Az ítélet szerint a minisztérium korábbi döntése és eljárása, illetve a Pesti Est Kft. kezdeményezése kárt okozott, de mivel jogértelmezés kapcsán államigazgatási jogkörben okozott kárról nem lehet beszélni, nincs mód kártérítésre, csupán a perköltség fizettethető meg.