[ajanlo=73][igazitas=left/]A TUC azt követeli továbbá, hogy ne úgy számolják a ledolgozott munkaidőt a vállalatok, hogy 4 hónapot vesznek figyelembe, hanem a jövőben növeljék a vizsgált időtartamot 12 hónapra, mivel így reálisabb képet lehetne kapni. Az opt-out alkalmazásába való beleegyezést - mely a munkavállalóknak akár 65 órás munkahetet is jelenthet - az eddiginél gyakrabban erősítsék meg az alkalmazottakkal, lehetőséget adva, hogy esetleg kiszálljanak a túlórázásra lehetőséget adó rendszerből.
Jelenleg a britek 15 százaléka, azaz 4 millió ember dolgozik többet heti 48 óránál. Ha szerdán nem változtatják meg a szigetországra vonatkozó munkaidő-szabályozást, akkor a szakértők szerint 45 évbe fog telni, mire lecsökken az európai szintre a britek átlagos munkaideje. Magyarországon - ha a tárgyalások beindulnak - 2005-ben kezdődhet meg a 38 órás munkaidő fokozatos bevezetése, ám jelenleg kezdeti stádiumban van a változtatás. A Népszabadság által megkérdezett szakértők szerint a munkáltatóknak több tízmilliárdos veszteségeket könyvelnének el, ha végül valóban csökkenne két órával a törvényes munkahét, és a módosítás a költségvetés teherbíró képességét is érintené.
(Menedzsment Fórum)
Megszűnhet a túlórázás lehetősége az Unióban
Szerdán tárgyalja újra az Európai Bizottság az uniós munkaidő direktíva módosítását. A szerdai döntéssel szigorúbban szabályozhatják a maximális heti munkaidőt a tagállamokban, és nem kizárt, hogy nem lesz többé mód annak kijátszására.