Az Employment Tribunals Service felmérése azt mutatja, a brit munkaadók még mindig nem tartják tiszteletben a beosztottaik jogait.
Nemhogy nem javul a helyzet, hanem egyre több panasz érkezik a vállalatokra, amiért figyelmen kívül hagyják a hatályos jogszabályokat. A munkáltatók azért is megtehetik, hogy megsértik a dolgozók jogait, mert emiatt nem indul ellenük eljárás, még akkor sem, ha egyszerre több beadvány érkezik egy-egy cég ellen.
A brit érdekvédők most abban reménykednek, év végéig még megszületik a szabályozás, amely eszközöket adna a munkavállalók kezébe, hogy fellépjenek a munkáltatók ellen. A szakmai kamarák és az állam támogatása nélkül azonban nem lehet végrehajtani a reformokat, melyek hozzájárulnának, hogy orvosolják az alkalmazották sérelmeit. Az ideális az lenne, ha a munkahelyeken meg lehetne oldani a sérelmeket.
A legmagasabb azoknak a panaszoknak a száma, melyek a jogtalan elbocsátásokkal kapcsolatosak: az összes beadott kereset 40 százalékát ezek teszik ki. Négyszer gyakoribb a megalapozatlannak tartott kirúgás, mint bármilyen más jogsérelem. Amennyiben szakmai kamarai támogatást kapnak a sértettek, az esetek háromnegyedében jogorvoslatot nyernek, a munkaadó ellenében.
(Menedzsment Fórum)
Megtorolnák az elbocsátásokat a brit alkalmazottak
Az Employment Tribunals Service felmérése azt mutatja, a brit munkaadók még mindig nem tartják tiszteletben a beosztottaik jogait.