A növekedés kissé lassul, a beruházás és a fogyasztás azonban gyorsabban emelkedik, mint tavaly. A forint erősödik. A pénzügyi befektetési lehetőségek kedvezőtlenek.
A magyar gazdaság az elmúlt években az EU-énál mintegy 2 százalékponttal gyorsabb növekedésre volt képes, ez a különbség idén még kissé nagyobb is lesz. Az ipari termelés és az export dinamikája azonban érezhetően lassul.
Az építőipari termelés gyorsul, dinamikus marad a távközlés és az üzleti szolgáltatások fejlődése, a tavalyi újabb visszaesés után némi bővülés várható a mezőgazdaságban. Összességében a cserearanyok némi javulását is tekintetbe véve a GDP 5% körüli emelkedése valószínű.
A forintárfolyam ingadozási sávjának május eleji szélesítésével lényegében kialakult az az árfolyamrendszer, amely az euró bevezetéséig működni fog. A havi 0,2%-os leértékelés gyakorlatilag elvesztette jelentőségét, így
bármikor megszüntethető. A döntés logikus következménye a tőkeműveletek további liberalizálása. Az év végén az árfolyam az erős oldalon kb. 5%-ra lesz a sávközéptől. Az árfolyam spekulációnak való kitettsége megnőtt, s ez átmenetileg jelentősebb fel- és leértékelődést egyaránt jelenthet.
Megváltozott árfolyamrendszer
A GKI Rt.-nek az ABN-AMRO és K&H Bank együttműködésével készült előrejelzése szerint az infláció csak lassan csökken, 2001. évi átlaga 9,3% lesz.