Az újság szerint a szlovénok hat évre 154,5 millió eurós befektetést ajánlottak a tervek szerint kőolajszármazékok forgalmazásával és tárolásával, üzemanyagtöltő állomások, illetve gázvezeték építésével foglalkozó közös vállalat létrehozása érdekében. Az INA 130,5 millió eurót, a Mol pedig 105 millió ajánlott fel; ez utóbbi vállalat elképzelhetőnek tartja a befektetés növelését, de legfeljebb 139 millió euróig.
A Montenegro bonus iránt korábban szintén érdeklődő Hellenic Petroleum a végső ajánlattételi határidő lejárta előtt arról értesítette a Montenegro bonust, hogy eláll a pályázaton való további részvételtől. Branko Kascelan, a Montenegro bonus igazgatója közölte: nem tudja, mi a Lukoil szándéka, az orosz vállalat ugyanis szintén megvásárolta a pályázati dokumentumokat, ajánlatot azonban már nem nyújtott be.
A Montenegro bonus a közös vállalatba, amelyet 50-50 százalékos tulajdonnal hozna létre a kiválasztandó külföldi partnerrel, sem vagyoni elemeket, sem jogokat nem kíván bevinni, csupán a minimálisan előírt ötezer eurós alapítói betéttel venne részt a közös cégben. Kascelan ezt úgy kommentálta: ezúttal úgy ítélték meg, hogy az ilyen projektekbe Montenegrónak nem szükséges befektetnie, tegyék azt meg helyette a külföldi befektetők. A Montenegro bonus egy bizonyos türelmi időszakot követően törlesztené a befektetővel szembeni kötelezettségeit, erről később állapodnának meg - mondta Kascelan.