2p

A munkahelyi stressz depresszió, pánikbetegség kialakulásához vezethet, fontos tehát megtanulni, hogyan oldhatók az ilyen helyzetek, írja a Világgazdaság.

A munkahelyi "vészhelyzetek" - például a vállalati hiearchiából fakadó ellentétek, rivalizálások, elbocsátások - hatására kialakuló feszültségeket fontos megtanulni kezelni, levezetni, mert az állandó őrlődés, szorongás olyan tipikus stresszbetegségekhez vezethet, mint a pánik, depresszió vagy a különféle függőségek, mondta el a Világgazdaságnak Margittai Andrea klinikai szakpszichológus.

A szorongás levezetésére jó stratégia például a másoknak nyújtott segítség, amely a segítő problémáját rendszerint lekicsinyíti a bajbajutottéval szemben. A kollégákkal együtt végzett bármilyen közös tevékenység - legyen az sport, közös kávézás vagy beszélgetés - szintén képes csökkenteni a feszültséget.

A pszichológus óva int az alkalmazottak önérvényesítő reakcióitól a problémamegoldás helyett. Egy új vezető megjelenése okozta krízishelyzet esetén a rivalizálás, a saját elképzelések sulykolása helyett tanácsosabb inkább körültekintően tájékozódni, érdeklődni, hiszen a bizonytalanság szorongáshoz vezet. Az ideges ember pedig gyakrabban hibázik, és ez sosem erősíti meg munkahelyi pozícióját, írja a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!