3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Számtalan forrásból kaphatnak segítséget a vállalatok a munkahelyek megtartására és létrehozására, azonban sajnos kevesen ismerik azon pályázatokat, illetve sikeres indulási módszereket, amelyekkel mindez megvalósítható lenne.

Az utóbbi időben a vállalkozások kihívásai több szempontból is nőttek. Bár makroszinten „természetes” jelenségnek tartjuk a munkanélküliségi ráta emelkedését, egészen más a helyzet, amikor a vállalat saját bőrén érzi e tendenciát, és kényszerül rá létszám stopra, avagy elbocsátásokra.

Pedig számos támogatási forma, pályázat létezik, amely részben, vagy kifejezetten ebben a helyzetben nyújthat segítséget. A pályázatok kiírásának céljai változatosak lehetnek: hosszú távon munkahelyek megtartása, új munkahelyek létrehozása, a munkavállalási szempontból hátrányos helyzetűek, illetve tartósan munkanélküliek munkához juttatása, a rugalmas (nem hagyományos) munkaformák elterjesztése (távmunka, részmunka, bedolgozás), az ezekhez kapcsolódó fejlesztési beruházások (például IT tevékenységek) támogatása, mindezek által a regionális különbségek mérséklése, a vállalkozások stabilitásának, versenyképességének javítása.

A pályázatok megfelelő ismerete természetesen elengedhetetlen a sikeres részvételhez. Összetett támogatási kínálattal állunk tehát szemben – mind uniós, mind hazai forrásból. Ezek a következő témákban kerülnek kiírásra: munkahelymegőrző, munkahelyteremtő beruházások, rugalmas (atipikus) foglalkoztatás, távmunka, hátrányos helyzetű munkavállalók alkalmazása, technológiai fejlesztés (mikro-, kis- és középvállalkozók számára), folyamatmenedzsment, képzés támogatása.

Számos vállalatnak még nincs, vagy kevés tapasztalata van a pályázatokon való részvétellel kapcsolatban, és nem tudja, hogyan lehet sikerrel részt venni ilyen lehetőségeken. A pályázás folyamata első ránézésre igen bonyolult feladat, ezért nem is „vesződnek” a részletek, a konkrét feladatok megismerésével. Pedig sok pályázatírási tanácsadó létezik, ugyanakkor a vállalat némi odafigyeléssel saját maga is gyorsan kiismerheti magát ezen a területen. Idő, illetve energia-befektetést igényel a pályázás - megfelelő munkával azonban értékes forrásokhoz juthat a cég.

A jó háttérismeret természetesen növeli a sikeres részvétel esélyeit, ezért mindenképp érdemes figyelmet fordítani az informálódásra.

Amennyiben érdeklődik a pályázatok, a pályázatírás és az ebben rejlő lehetőségek kiaknázása iránt, látogasson el a www.munkaugyipalyazatok.hu weboldalra. Ez a honlap a kezdeti lépések megtételében, illetve a választási orientációban nyújt segítséget.

Az „alapinformációk” között szerepel a rendelkezésre álló pályázatok rövid összefoglalója, valamint a pályázatírási folyamat sarkalatos pontjainak bemutatása, amellyel segítséget nyújt a sikeres részvételhez. Konkrét esettanulmányokat is bemutat az oldal, amelyekkel szintén ötleteket, megerősítéseket kaphat a látogató.

A program megvalósítását az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány a Munkaerő-piaci Alapból támogatja.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!