A munkavállalási korú népesség 63,9 százaléka volt jelen a munkaerőpiacon ebben az időszakban. A foglalkoztatottak száma az utóbbi három hónap átlagában 3 millió 859 ezer fő volt, az előző évhez viszonyított létszámnövekedés (9 ezer) a mintavételi hibahatáron belül maradt.
A munkanélküliek száma 2002. április-júniusban 230 ezer volt, ami nem változott számottevően az egy évvel korábbi adatokhoz képest. Az ILO-ajánlás szerint számított munkanélküliségi ráta 5,6 százalék maradt. (Az EU-országokban az időszak középső hónapját jelentő májusban a munkanélküliségi ráta átlagosan 7,4 százalék volt.) A munkanélküliek 46,2 százaléka egy éve, vagy annál régebben keresett állást, a tartósan munkanélküliek arányában nem történt lényeges elmozdulás az előző év azonos időszakához képest. A munkanélküliség átlagos időtartama 15,9 hónap volt, ami megegyezik az előző év azonos időszaki értékkel.
A 15-24 éves fiatalok aránya az összes munkanélkülin belül 22,6 százaléka, az e korcsoportba tartozók munkanélküliségi rátája 11,0 százalékot ért el, ami 0,8 százalékpontos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. Az adminisztratív forrásból származó statisztika szerint június végén a regisztrált munkanélküliek száma 328 ezer volt. A nyilvántartott munkanélküliek közül 105 ezer fő kapott munkanélküli-járadékot, 7 ezren jövedelempótló támogatásban, míg az utóbbit felváltó rendszeres szociális segélyben 106 ezren részesültek.
Munkanélküliség: 5,6 százalék
A munkanélküliségi ráta április-júniusban 5,6 százalék volt, ami gyakorlatilag megegyezik az előző év azonos időszakában mérttel - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).